5 Mayıs 2012

Kategori: Avşa adası
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 puanlar, ortalama: 5,00 puan, toplam 5)
Loading...
5 Mayıs 2012,
 1

Merhaba değerli izleyicilerimiz,

Sizlere bu makalemizde avşa adası nerede konusunu işleyerek detaylı bilgiler vereceğiz.

Bir çok tatilci gerek arkadaşlarından gerekse internet üzerinden tatil araştırması yaparken avşa adasını duyuyor veya rastlıyorlar ama avşa adası nerede bilmiyorlar.Bu sebeble bizimle iletişime geçen tatilciler sık sık adamızın nerede olduğunu sorup durmaktalar.Bu konuda gelen soruların artması üzerine bizde bu soruya cevap verme ihtiyacı hissederek konuya açıklık getirelim istedik.Sözü fazla uzatmadan avşa adası nerede dersek sizlere kısaca şöyle tarif edelim.

Avşa adası, marmara bölgesinde marmara denizinin kuzey-kuzay batı yönünde yer alan marmara takım adalarının üçüncü büyük adasıdır.Çevresinde komşu adalar olan marmara, paşalimanı ve ekinlik adası bulunmaktadır.Türkiye haritasına baktığınızda avşa adasının takım adalar arasında çanakkale boğazına en yakın konumda bulunduğunu görürsünüz.
Çevresinde bulunan il ve ilçeler ise tekirdağ-şarköy,çanakkale-karabiga ve balıkesirin erdek ilçesidir.İstanbul ise adanın kuzey doğu istikametinde bulunup adaya 6 saatlik deniz yolu mesafesindedir.

Adamız bir çok tatilci tarafından tanınmadığından tatilciler tarafından ekseriyetle ege veya akdenizde bulunan bir ada sanılmaktadır.Aslında marmara takım adalarını bir çok kişi bilsede bölgede bulunan 12 adadan küçük bir parça olan avşa adasının pek göze gelmemesi buna sebeb olmaktadır.

Bir önceki konumuz olan Konaklama Fırsatları adlı yazımızda otel fırsatları ve tatil fırsatları konuları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

40.064 kişi

1 Yorum “Avşa Adası Nerede

  1. lebbure demir dedi ki:

    Merhaba
    Avşa adasinda tatil yapmak istiyorum.
    Tesettürlü bayanlarinda denize girebilecegi bir yer varmi .bu konu hakkinda bilgi verirmisiniz .kiralik bir ev veya bir dairede olabilir denize sifir veya cok yakin bir mesafede.
    Ilginiz icin tesekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir