17 Ocak 2020
Kategori: Avşa Rehberi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Loading...
17 Ocak 2020,
 0

2020 yılına girdiğimiz bu günlerde bir çok tatilci yeni yılın heyacanı ile şimdiden tatil planlarını yapmaya başladılar.Bizlerde bu kapsamda avşa adasına tatile gelecek misafirlerimizin 2020 yılında bayram tatilleri hakkında hem bilgi sahibi olmasının yanı sıra hemde iyi bir tatil planıda yapması için bu makalemizi yazma zorunluluğu hissettik.

Avşa adası 2020 ramazan bayramı tatili bu yıl 23 mayıs tarihine geliyor.Peki mayıs ayında avşa adası nasıl olur? Mayıs ayında avşa adasına ulaşım sağlanabilirmi? bunun yanında avşa adası otelleri mayıs ayında açıkmıdır? eğlence yerleri açıkmıdır? ve son olarak mayıs ayında avşa adasında denize girilirmi? eminiz bu ve bu gibi bir çok konuda sorularınız olacaktır. Bizlerde sizler için öncelik olarak en önemli konularda bu sorulara açıklık getireceğiz.

Mayıs ayında avşa adası nasıl olur?
Genel olarak Mayıs ayının 2.haftasından sonra adamızda havalar gündüzleri sıcak geceleri ise serin olur.Gündüz baharın tüm güzelliklerini yaşayabileceğiniz adamızda ortam genel olarak sakindir.Bunun yanında yeni sezon için bazı işletmeler açık olurken diğerleri hazırlık safhasında olur.Belediye mayıs ayında sezon öncesi sahil ve sokakların temizliğini ve diğer hizmetlerin bakımını yapar.Ortam olarak pek sıkıcı olmayan adamızda bu tarihlerde hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Mayıs ayında avşa adasına ulaşım sağlanabilirmi?
Mayıs ayının gelmesi ile birlikte tekirdağ üzerinden haftada 1 veya 2 gün avşa adasına ulaşım sağlanmaktadır.Yine ido`ya bağlı deniz otobüsleri bu ay içinde cuma günleri geliş pazar günleri dönüş olarak seferlerini yapmaktadır.Erdek üzerinden ise her gün düzeli olarak sabah ve akşam gidiş dönüş seferler düzenlenmektedir.2020 yılının ramazan bayramı tatilinde her gün düzenli sefer yapılacağı gelen haberler arasında.

Avşa adası otelleri mayıs ayında açıkmıdır?
Avşa adası otelleri ve bunun yanında bir çok apart ve pansiyon bu yıl bayram tatili münasebeti ile erken açılış yapma planındalar.Web sitemizde bulunan oteller ve pansiyonlar ile iletişime geçerek 2020 ramazan bayramı tatili için önceden rezervasyon yaparak yerinizi sağlama almanızı tavsiye ederiz.

Mayıs ayında avşa adasında denize girilirmi?
Evet girilebilir mayıs ayının ortalarından itibaren deniz suyu sıcaklığı artmakta ve rahatlıkla denize girilebilmektedir.Adamızın denizi bu aylarda oldukça temizdir.Avşa adası plajları sayfamızdan denize girilecek yerlerin bilgisini alabilirsiniz.

Avşa adasında mayıs ayında eğlence yerleri açıkmıdır?
Mayıs ayının ortalarından itibaren barlar caddesinde hareket başlamakta olup bu yıl ramazan bayramının erken gelmesi münasebeti ile barlar ve discoların açık olacağı gelen haberler arasında.

Ramazan bayramı tatili için gelecek misafirlerimizin önceden bilet ve otel rezervasyonlarını yapmalarını önerirken geceler için yanlarına kalın kıyafet almalarını tavsiye ediyoruz.

Avşa adası 2020 kurban bayramı tatili ise bu yıl 30 temmuz tarihine gelmekte.Her iki bayramda hafta sonuna denk geldiği için 9 gün tatil planı malesef bu yıl için geçerli olmayacak.tarih olarak bayram yüksek sezona denk geldiği için bu tarihte bir çok otel ve işletme açık durumda ve deniz suyu sıcaklığı tavan noktada oluyor.Mekanlar ve sahiller oldukça kalabalık oluyor bu nedenle avşa adasına kurban bayramı için tatile gelecek misafirlerimizin önceden gidiş ve dönüş biletlerini almalarını, otel ve pansiyon rezervasyonlarını yapmalarını öneriyoruz.

Ucuz Bayram Tatili 2020 Yılı İçin Öneriler
Avşa adasında 2020 bayram tatili için ucuz ve uygun bir çözüm düşünüyorsanız öncelikle kişi sayısı ve bütçenizide göz önüne alarak önceden erken rezervasyon yapmanızı öneririz.Bunun yanında ulaşım fiyatları son dakika yüksek olabilir bu nedenle önceden gidiş ve dönüş biletlerinizi mutlaka alın.Eğer kalabalık bir tatil planınız varsa bir daire veya villa kiralamak daha uygun bir çözüm olabilir,Avşa adasında daire ve villalar 6 ve 8 kişi konaklamaya uygundur.Bu tarz yerler oteller ve pansiyonlara oranla daha rahat ve ekonomik çözümleri sizlere sunar.Son olarak bayram tatili için adamıza geldiğinizde mutlaka marketlerden tüm alışverişinizi yapın zira aradığınız ürünü sonradan bulamayabilirsiniz.Bu konu hakkında sormak istediğiniz soruları aşağıdaki yorum alanından bizlere iletebilirsiniz.

Bir önceki konumuz olan Alkolsüz Oteller Hangileri adlı yazımızıda okumanızı öneririz.

51 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp İletişim whatsapp