Adamızda Covit Vakası Hiç Görülmedi
Avşa Adasında Covit Vakası Hiç Görülmedi

Adamızda Covit Vakası Hiç Görülmedi. Tüm dünyayı etkisi altına alan covit, namı diğer corona virüsü yurdumuzuda büyük ölçüde etkiledi. Virüsün etkin olduğu bu dönem boyunca avşa adası`nda corona virüsü hiç görülmedi.

Adamızda yaşayan yerli ve yabancıların virüsün etkilerine karşın almış olduğu sıkı önlemler virüsün adamız içerisine yayılımını büyük ölçüde engelledi. Bunda adamıza ulaşım yollarının kısıtlanmasının büyük etkisi bulunduğuda ayrı bir gerçek. İlaveten avşa adası küçük ve korunaklı bir yerleşim yeri olarak tanınmaktadır. Avşa adasında yaz aylarının gelmesi ile ada halkı gelecek olan turistlerden virüs yayılır endişesi taşıyor. Artık ne yazıkki corona virüsü hayatımızın bir gerçeği. Gerek adamızda yaşayan veya gerekse tatile gelen insanların kişisel hijyen ve maske kullanımının ile sosyal mesafelere dikkat etmesi gerekiyor. Alınacak basit tedbirler bu sorunu bizden uzak tutarken bir taraftanda tatil ve turizmcilik yapılabilir.

Tüm yurt olarak aylarca ev karantinası ve sokağa çıkma yasakları ile milyonlar uzun ve sıkıcı bir dönem yaşadı. Özellikle yaşlı ve genç kesim tüm bunlardan büyük ölçüde etkilendi. Artık yaz zamanı ve herkez tatil düşlüyor ama coronadanda çekiniyor. Yukarıdada dediğimiz gibi corona hayatımızın gerçeği. Buradan 2 yıla kadar etkisini sürdürmesi bekleniyor. Tüm bunların içinde herkesin gerek iş gerekse tatil planı yaparken tüm kurallara dikkat etmesi gerekir. Herkesin kendine uygun kurallar dahilinde tatil yapacağı yerleri seçmesi gerekiyor.

2020 Yaz sezonunda adamızda covit vakası hiç görülmedi. Bir çok tatilci kiralık ev, villa tipi tatil planı yaparak coronadan uzak durmaya çalıştı. Avşa adasında bulunan bir çok otel ve pansiyon corona`ya karşı almış oldukları önlemlerle misafirlerini virüs etkilerinden uzak tutmaya çalışıyor.

Sizlerde yapacağınız aramalarda ilgili tesislerin coronaya karşı almış oldukları önlemleri sorgulayabilirsiniz. Bu şekilde corona döneminde tatil planınızı yapabilirsiniz. Konu hakkında sormak istediklerinizi sayfamız altında bulunan yorum alanından sorgulayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz