Altınkum Plajı

 Altınkum plajı avşa adası koylar ve plajlar arasında adamızın sıralamada 2.sırada en iyi plajıdır. Avşa adasının en meşhur ve en popüler plajları arasından biri olan altınkum plajı deniz seviyesi oldukça sığdır.

avşa altınkum plajı

 Bu yapısı ile yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler için idealdir. Ayrıca çardak kır gazinoları, beachları ve adamızın meşhur midye tavası`nın yapıldığı Şahin Tepesi ile ünlüdür. Avşa adasının popüler bir plajı olmasından ötürü çoğu zaman kumsalında boş yer bulmak imkansızdır. Küçük bir sahil bandı bulunan plaj adını altın sarısı kumlarından almaktadır. Her ne kadar günümüzde insanların artması ile kumsal altın sarısı rengini kaybetsede ortam oldukça güzeldir. Yapılaşmanın olmadığı doğal bir ortamda yer alan plajda küçük bir çamlık yer almaktadır. Bir çok tatilci bu çamlık altında mangal yakarak piknik yapmaktadır. Avşa adasının hidrellez alanıda olan plaja en yakın yerleşim yeri yiğitler köyü olmaktadır.

Altınkum Plajı Yapılacak Aktiviteler

 Yiğitler köyüne yakın olması sebebi ile çoğunlukla köyde konaklayanlar denize girmek için altınkum plajını tercih ederler. Sahilde bulunan kır gazinolarında yeme ve içme servisi yapıldığından öğlen ve akşam yemeklerini bu plajda yiyebilirsiniz. Özellikle koya hakim bir pozisyonda bulunan Şahin Tepesi restoranında adanın leziz midye tavası ve balık çeşitlerini tadmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca sahil üzerinde yer alan Sapphire Beach adlı mekanda hareketli müzikler dinleyerek plajın tadını çıkarabilirsiniz.

altınkum plajı avşa

 Altınkum plajı sakin bir ortamda akşam yemeği yemek içinde idealdir. Şahin tepesi ve Kartal yuvası adlı mekanlarda akşam yemeği yiyebilirsiniz. Ayrıca plaj içerisinde denizde gezinti yapmak için deniz bisikleti`de kiralanmaktadır. Keyifli bir deniz gezintisi yapacağınız bu bisikletlerden kiralamanız tavsiyemizdir. Diğer yandan plajda boş yer bulmak için erken saatlerde plaja gitmenizi sizlere önermekteyiz. Altınkum plajı giriş ücretleri konusunda herhangi bir ücret ödemeden denize girebileceğiniz yerlerdendir.

Altınkum Plajı`na Ulaşım

 Altınkum plajı`na ulaşım Avşa merkezden kalkan minübüs ve taksilerle sağlanmaktadır. Özel aracı ile plaja gidecekler yiğitler köyü`ne yönelmeliler. Buradanda 1 km sürüş yaptıktan sonra Altınkum plajı`na ulaşabilirler. Minibüsler akşam 19:00`a kadar servis yapmaktadır. Aracı olmayanlar saat 19:00`dan sonra yiğitler köyüne yapacakları kısa bir yürüyüş sonrası köyden avşa merkezine giden minibüs durağına gidebilirler.

Avşa Adası Altınkum Plajı Tanıtım Vlogu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz