30 Aralık 2019
Kategori: Haberler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Loading...
30 Aralık 2019,
 0

Uzun bir dönem boyunca Avşa iskele meydanında bulunan adaya gelen bir çok tatilci tarafındanda bilinen Atatürk heykeli`nin yeri Marmara adalar belediyesinin aldığı kararla değişiyor.

Alınan kararla yine meydanda buluna Hüseyin Uğur Basmacı parkı içerisine alınan Atatürk heykeli konusunda belediyeden yapılan açıklamalarda, 1998 yılından bu yana uzun dönemden beri el değmemiş bir şekilde duran Atatürk heykelinin yeri kaldırılmış en kısa zamanda bakımları yapılarak daha heybetli bir biçimde yeni yerinde yerini alacaktır denilmiştir.

Atatürk heykelinin eski ve yeni yerini gösteren bir açı

Bu konu hakkında sosyal medya üzerinden belediyemiz ve başkanımız Süleyman Aksoy hakkında mesnetsizce yapılan yorumlar ve hakaret içerikli paylaşımlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulacaktır. Bizlerin ATATÜRK sevgisini kimse tartışmaya açmamalıdır. Ulu önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK‘ün nasıl bir lider olduğu ve neler ifade ettiği, sadece Adalarımız ve Ülkemizde değil tüm Dünya tarafından bilinmektedir denilmiştir.

Ayrıca Belediye Başkanı Süleyman Aksoy ve ekibinin Türkiye’nin ve Dünyanın en büyük ATATÜRK heykelini adamızla buluşturmak için 5 aydır yoğun bir şekilde çalışıldığı açıklanmıştır.

Yapılan bu açıklamalarla birlikte Atatürk heykelinin bakım ve onarım çalışmalarına halen devam edilmektedir.Çok yakında yeni heykelin yeni yeri ve görüntüleri ile sizlerle olacağız..

Atatürk Heykelinin Yıkılan Eski Yeri

Bir önceki konumuz olan Avşa Adası Ankara Arası Kaç Km adlı yazımızıda okumanızı öneririz.

296 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir