Avşa adası ankara arası kaç km
Avşa Adası Ankara Ulaşım Haritası

Avşa adası ankara arası kaç km?. Avşa adasında turizmin gelişmeye başladığı 70`li ve 80`li yıllarda çevre illerden tatilciler geliyordu. Özellikle büyük illerimiz olan İstanbul ve İzmir`den sonra Ankara`danda avşa adasına büyük ölçüde tatilci geliyordu.

Ankara Avşa Adası Arası Yol Kaç km?

90`lı yıllarda güney illerinin popülaritesinin artması ile bu oran azalmıştır. Halen adamıza ankaradan bir çok tatilci gelmekte ve avşa adası ankara arası kaç km merak etmektedir. Öncelikle ankaradan avşa adasına nasıl gidilir. Sizleri bu konu hakkında bilgilendirken km ve güzergahlar hakkındada detaylı bilgiler vereceğiz.

Öncelikle özel araçları ile gelecekler ankaradan avşa adasına ulaşım için Polatlı ve Sivrihisar istikameti üzerinden Bozüyük, İnegöl ve Bursa istikametine doğru devam etmeliler. Bursa`danda Karacabey, Bandırma ve Erdek istikametine doğru yönelmeleri gerekmektedir. Balıkesirin Erdek ilçesinde karayolu ile ulaşım bitmekte ve buradan avşa adasına deniz yolculuğu başlamaktadır. Yaz aylarında sabah saat 11:00 akşam ise saat 19:00`da avşa adasına günde Gestaş feribot seferleri düzenlenmektedir. Bu sebeble ankaradan karayolu ile gelecek misafirlerimizin varış saatlerini iyi ayarlamalıdır. Ankara`dan gelecekler yukarıda belirtmiş olduğumuz saatlere göre kendilerini ayarlamaları tavsiye olunur. Sefer saatlerine yetişemiyecek olanlar 1 gece Erdek`te konaklama yapmak zorundadır.

Ankara Avşa Adası Arası Kaç Saat Sürüyor?

Otobüs ile gelecekler yine aynı şekilde Balıkesir`in Erdek ilçesine gelmek zorundalar. Eğer Erdek`e gelemiyorsanız en kestirme Bandırma`ya gelmek zorundasınız. Bandırma Erdek otobüs seferleri ile Erdeğe ulaşabilirsiniz. Ankara`dan Erdek`e her gün karşılıklı düzenli otobüs seferi yapılmaktadır. Yine otobüs ile gelecek yolcuların yukarıda belirtmiş olduğumuz sefer saatlerini dikkate almalarında fayda var. Bu noktadan sonra her iki şekilde gelenler 2-3 saat süren deniz yolculuğu ile avşa adasına ulaşabilirler. İlave bilgi; Erdek`ten avşa adasına ulaşım saatleri bilgisini almalısınız.

Avşa adası ankara arası yukarıda belirtmiş olduğumuz tarifle karayolu ile 521 km`dir. Bunun üstüne + 3 saatlik deniz yolculuğu ile sonlanmaktadır. Ankara yakını illerden adamıza gelmek isteyenler avşa adasına nasıl gidilir içeriğimizden avşa`ya ulaşım saatleri hakkında detaylı bilgiler alabilirler. Bunun harici diğer öğrenmeniz gereken konu ise avşa adasına ulaşım fiyatları olmaktadır.

Umarız sizlere bu konuda yardımcı olmuşuzdur. Bu konu hakkında sormak istediklerinizi konumuz altındaki yorum alanı aracılığı ile bizlere sorabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz