avşa adası değirmenardı mevkii
Avşa adası sembolik değirmen

Avşa Adası Değirmenardı Mevkii Avşa adası`nın gezilecek yerleri arasında bulunmakta olup fotoğraf çekilmek isteyenlerin uğrak noktasıdır.

Tarihi değirmenin bulunduğu bölgede sembolik olarak yapılmış değirmen bulunmaktadır. Yapısı içerisinde merdiven bulunan değirmende adamıza tatile gelen binlerce turist fotoğraf çekilmiştir. Avşa`da gezilecek yerler içerisinde bulunan değirmenardına sizlerde uğramalı ve fotoğraf çekilerek tatil anılarınızı ölümsüzleştirmelisiniz.

Avşa Adası Değirmenardı Mevkii Nerede?

Avşa adası değirmen ardı mevkii konum olarak adamızın kuzey yönüne doğru olan bölgededir. Asıl tarihi değirmen şu anki Ptt merkezinin olduğu noktadadır. Çok eski dönemlerde adada yaşayanlarca kullanılan değirmenin günümüzde kule şeklinde duvarları kalmıştır. Bu nedenle tarihi değirmenin bulunduğu konumdan ilerisi değirmenardı mevkii olarak adlandırılmıştır. Değirmen ardı mevkii doğal ortamda kismen yeşilliklerle dolu bölgedir. Yapısı itibarı ile kafa dinlenecek bir ortamdadır. Değirmenardının sahilleri alabildiğince uzun ve oldukça beğenilmektedir. Avşa adası plajları arasında en güzel plajlarından biri olarak değerlendirilmektedir. Değirmen ardının bittiği noktadan ilerisi Mavikoy ve Özkan sitesi bölgeleridir. Buradanda ilerlediğinizde yat limanı, kamburtarla ve çiftlik bölgeleri karşınıza çıkar.

Değirmenardı Mevkii`ne Ulaşım

Değirmenardı mevkiine Avşa belediye binası bölgesinden kalkan minibüslerle ulaşabilirsiniz. Dilerseniz sahil bandı veya araç kullanımına ait arka caddede yer alan yol üzerinden yürüyüş yaparakda ulaşabilirsiniz. Elektrikli motor veya bisiklet kiralayarakda ulaşım sağlayabilirsiniz. Adamızın görülcek yerlerini Avşa Adası Gezilecek Yerler sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Değirmenardı Mevkii Konaklama Yerleri

Avşa Adası Değirmenardı Mevkiinde bir çok konaklama tesisi yer almaktadır. Merkezden uzak kafa dinlemek ve uygun fiyatlı tatil yapmak isteyenler için idealdir. Bu mevkiideki konaklama tesislerimiz sırası ile şu şekildedir. Şirin Apart, İnci Motel, Ceylan Motel, Şebnem Motel, Uçar Motel ve Port Çınar Butik Otel`dir. Bu tesisler uygun fiyatlı konaklama seçenekleri ile tavsiyemizdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz