Avşa Adası İzmir Arası Kaç Km
Avşa Adası İzmir Arası Kaç Km

Avşa adası izmir arası kaç km?. 1970`li yıllarda güney illerimizde turizm tam gelişmemişken avşa adasında turizmcilik başlamıştır. O yıllarda Avşa Adası memleketimizin bir çok yerinden kendisine tatilci çekmeye başlamıştı. O dönemlerdede avşa adasına istanbul`dan sonra ankara ve izmir`dende bir çok tatilci gelmekteydi.

Günümüzde bu sayı azalsada hala izmir üzerinden avşa adasına gelen tatilciler olmakta. Bir çoğuda avşa adası izmir arası kaç km merak etmektedir. Avşa adasına izmirden ulaşım sağlanmaktadır. Dileyenler özel araçları ile akhisarbalıkesirbandırma ve erdek istikametinden feribot ile avşa adasına ulaşım sağlayabilirler. Aynı şekilde otobüs ile gelecekler erdek ilçesine ulaşıp buradanda Gestaş Erdek feribotu ile avşa adasına gelebilme imkanına sahipler. Yolculuk erdek`e kadar özel araçla 4 saat arası sürerken otobüs ile ulaşım 6 saati bulmaktadır. Buradan sonrada yaklaşık 3 saatlik feribot yolculuğu bulunmaktadır. Erdek`e direk otobüs seferi bulamayanlar Bandırma ilçesine gelmek zorundalar. Buradan sonra yolcular Bandırma Erdek otobüs seferleri yapılan liman bölgesine inmeliler.  Avşa adası izmir arası mesafe deniz ulaşımı dahil 350 km`dir. Erdek`e kadar olan mesafede 315 km`dir. Yaz aylarında yol trafiği yoğunken kış ve bahar aylarında yol trafiği sakin seyretmektedir. Yolculuğa çıkacak olan misafirlerimizin karayolları genel durumu ile birlikte deniz hava tahminlerinide göz önünde bulundurmalarını tavsiye etmekteyiz.

İzmir civarı illerden adamıza gelmek isterseniz Avşa adasına ulaşım yolları içeriğimizden bu konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca ulaşım fiyatları konumuzdanda maliyet hesaplaması yapabilirsiniz.

Genel olarak sizlere izmirden avşa adası arası araç ile mesafe ve yol bilgilerini verdik. Sormak istediğiniz konularda bu yazımızın yorum bölümünden soru cevap şıkkını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz