avşa adası kaç saat
avşa adası kaç saat

Merhaba değerli tatilciler sizlerinde ve adamıza gelmek isteyenlerinde bilmek istediği ve merak ettiği konuların başında avşa adası kaç saat sorusu bulunmaktadır. Sizlerden gelen sorular doğrultusunda ve en çok gelen soruların başında ise istanbul avşa adası arası kaç saat olduğu merak edilmektedir.

Son yıllarda adamızda artan ulaşım şirketleri yaz aylarında gün içerisinde sıklıkla sefer düzenlemektedirler. Bunların başında gelen İdo şirketi adamıza günlük düzenli olarak Bostancı ve Yenikapı`dan İdo Avşa Adası Seferleri düzenlemektedir. Genel olarak İdo normal günlerde günde 5 ila bayram ve haftasonu tatili gibi günlerde, günde 9-12 arası günlük sefer düzenlemektedir.

Yenikapı Avşa Adası Kaç Saat

İstanbul Bostancı üzerinden avşa adasına gelecek olan yolcuların toplam yolculuk süresi 4 saat 30 dakika sürerken Yenikapı`dan binen yolcuların toplam yolculuk süresi 3 saat 30 dakika sürmektedir. Bostancı`dan hareketin uzun sürmesinin 1.sebebi seferin buradan başlamasıdır. 2.sebebi ise Yenikapı üzerinden yolcu aktarması olmasından dolayıdır. Yenikapı`dan binen yolcular deniz otobüsünün hareket etmesi ile dosdoğru avşa adası istikametine gitmektedirler. Dolayısı ile buradan yolculuk Bostancı`ya göre daha kısa sürmektedir.

2.Olarak 2021 yaz sezonunda zeytinburnu limanından arabalı feribot olarak faaliyetine başlayacak Yener Ciner gemisi gelmektedir. Yener Ciner gemisi ile yolculuk istanbul avşa adası arası 6 saat sürmektedir.

Erdek Avşa Adası Arası Kaç Saat

Erdek avşa adası arası kaç saat diyorsunuz. Erdek ilçesinden hareket eden Gestaş Arabalı feribotu ile erdek avşa adası arası yolculuk toplam 2 veya 3 saat arası sürmektedir. Hergün avşa adasına iki sefer düzenleyen gestaş gemisi ile saat 11:00 gemisine binerseniz Balıklı durağı ile direk hareket ederek 2 saaatte avşa adasına ulaşabilirsiniz. Eğer akşam 19:00 gemisine binerseniz yolculuk Balıklı Marmara bazı günler Ekinlik durağı ile 3 veya 3 saat 30 dakika sürmektedir. Gestaş`ın bu yıl hizmete soktuğu deniz otobüsleri ile yolculuk 45 dakika sürmektedir. Erdek`ten avşa adasına erken vakitte ve kısa vadede ulaşmak istiyorsanız saat 11:00 gemisine binmelisiniz.

Tekirdağ avşa adası kaç saat diyorsanız Tekirdağ`dan her gün hareket eden yolcu tekirdağ feribotları ile yolculuk 3 saat 30 dakika sürmektedir. İdo`nun 2019 yılı itibarı ile başlattığı deniz otobüsü seferleri ile bu mesafe 2 saate düşmüştür.

Tabili avşa adasına yolculuk kaç saat sürüyor derken ulaşım fiyatları`nıda göz ardı etmemek gerekiyor. Bununla birlikte avşa adasına ulaşım nasıl sağlanır bunlarıda bilmemiz gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz