avşa adası mekanlar rehberi
avşa adası mekanlar rehberi

 Merhaba değerli tatilciler, Sizlere bu içeriğimizde avşa adası mekanlar rehberi olarak adamızdaki mekanların ne ve nerede olduğu konusunda detaylı bilgiler vereceğiz. Tatilinizde sizlere yararlı olabilecek bu bilgilerle adamızda kolay ve sorunsuz bir tatil yapacaksınız. Bu içeriğimiz ile aradığınız tüm yerleri bu sayede zahmetsizce bulacaksınız.

Avşa Adası Mekanlar Rehberi

 Adamızı sitemizden araştırdığınızı farzedersek tatilinizde gezilecek bir çok yerin olduğunu anlamış olacaksınız. Asıl konu bunlar adamızın neresinde ve bu bölgelerde hangi mekanların olduğu sorusu olacak. Tabiki aradığınız ve öğrendiğiniz yerlere zahmetsizce ulaşmak en büyük hakkınız. Şimdi sizlere rehber olacak, bu konuda öğrenmeniz gereken temel bilgilere yer verelim. Adamızda konaklama tipi ağırlıklı olarak apart motel ve pansiyonlardır. Bu tesisleri adanın heryerinde görebilirsiniz. Avşa adasına gelen bir çok tatilci bu tip konaklamayı tercih ettiklerinden en büyük ihtiyaçları olan şey ise yeme içmedir. Bu nedenle bazı temel ihtiyaç maddelerini bulmak ve bunları nereden temin edeceğini bilerek avşada alışveriş yapmak önemlidir.

 Tatilinizde ilk olarak karşınıza çıkan bu sorunun cevabı ise gayet basittir. Adayı hiç bilmiyorsanız avşa adasına ilk indiğiniz yer iskele meydanına gelin. Meydanın tam karşısında araya giren araçlarında girdiği bir yol göreceksiniz. Bu yolu takip ettiğinizde yolun sonunda bir kavşak göreceksiniz. Bu kavşağın karşısı ve hemen solundaki yolu takip ettiğinizde adanın süpermarket ve pazar alanına ulaşırsınız. Ayrıca bölgede binbir çeşit mağazaları, nalbur,  kasap ve süt ürünlerinin satıldığı şarküteriler bulunmaktadır. Kavşaktan sola döndüğünüzde iki adet süper markertin yanı sıra ekmek ihtiyaçlarını karşılayacağınız bir adette fırına rastlıyacaksınız. Yine aynı bölgede ucuz fiyatlarla yemek yiyebileceğiniz lokanta ve restoranlar bulunur. Hemen yanıbaşında ise tarihi çınar altında maç yayınlarınıda izleyebileceğiniz çay bahçesi bulunmaktadır. Kısaca tarif etmemiz gerekirse Avşa Adası`nda yaşam yerleri ve mekanlar merkez kısımdadır.

Marketler

 • Migros
 • Bim
 • A-101
 • Şok

Avşa Adası Gece Hayatı Mekanlar Rehberi

 Adanın gece kulübü ve diğer eğlence yerleri ise bu sefer iskeleden sağ tarafa doğru giden sahil yolu üzerindedir. Yolu takip ettiğinizde güzergah boyunca hediyelik eşyacılar, dövmeciler, giyim, terlik, restoran ve cafeler karşınıza çıkar. Buradanda ilerlediğinizde avşa adası barlar sokağı`na ulaşacaksınız. Burası adanın en popüler ve en hareketli kısmıdır. Barlar sokağını geçtiğinizdede geceleri alternatif vakit geçirebileceğiniz nargile kafeleri bulacaksınız. Avşa adasının meşhur discolarınada en kestirme ve en kolay yol barlar sokağını az geçincedir. Burada göreceğiniz restoranın hemen solundaki yola girmeniz ve yolu takip etmeniz sizi discolara götürür.

Barlar ve Discolar

 • Yaren Türkü Evi
 • Club Cadde Bar
 • Orta Bar
 • The Squadron Bar
 • Martı Bar
 • Yörem Türkü Evi

 İskelenin sol tarafında ise ağırlıklı olarak otel ve pansiyonlarla beraber restoran ve kafeler yer almaktadır. Avşa adasının ucuz konaklama tesisleride bu sahil bandı ve devamında karşınıza çıkacak. Sağ taraftaki sahil bandı ve gerisindede bir çok konaklama tesisini bulabilirsiniz. Buradaki en önemli husus tercihinizin ne olduğuna bağlı. Hareket ve canlılık istiyorsanız sağ, sakin bir ortam istiyorsanız sol taraf tercihiniz olabilir. Adanın kiralık yazlık ve villalarınıda merkez ve merkeze yakın sahilin hemen arka şeridi ve gerisinde bulabilirsiniz.

Restoran ve Cafeler

 • Yarar Restoran
 • Erol`un Yeri
 • Tamburger
 • Reis Cafe
 • Köşem Restoran
 • Tanz Cafe
 • Fener Nargile
 • Lakerda Restoran

 Ada içine ulaşım sağlayan minibüs ve taksiler iskele meydanı ve meydanın dik karşı arasından gireceğiniz yolun karşısında çıkacaktır. Durak kavşağın solu ve karşısındadır. Buradan avşa adasında gezilecek yerleri ile beraber yiğitler köyü ve diğer önemli noktalara ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası Alışveriş Rehberi

 Tatil dönüşü kendinize veya sevdiklerinize armağan edebileceğiniz hediyelik eşya ve dünyaca meşhur şaraplarını iskele meydanındadır. Hemen solunda deniz kenarına yakın silivri ve tekirdağ hatlarının iniş noktasının hemen karşısında bulabilirsiniz. Yine aynı bölgede adamıza özgü balık çeşitlerini alabileceğiniz balık pazarı bulunmaktadır.

 Tatilinizde çocuklarınızı eğlendirebileceğiniz lunaparka iskelenin hemen solundaki sahil yolunu izlediğiniz takdirde ulaşacaksınız. Yolun hemen bitiminde karşınıza çıkan parkın sağından yolu izlediğinizde lunapark karşınıza çıkacak.

 Kısaca avşa adasında bilinmesi gereken yerlerin yol tarifini sizlere yaptık. Bu içeriğimizden yararlanarak Avşa Adası`nda ne kadar harcanır sorunuzada bir yanıt bulabilirsiniz. Umarız bu bilgiler işinize yarar ve güzel bir tatil deneyimini adamızda yaşarsınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz