Avşa Adası’na arabayla nasıl gidilir
Avşa Adası'na arabayla nasıl giderim

 Avşa Adası’na arabayla nasıl gidilir?. Sorularının genel cevapları şöyledir; Büyük ölçüde Tekirdağ Akport Limanı üzerinden ve Erdek limanından ulaşım sağlanmaktadır. İstanbul Zeytinburnu Zeyport limanından yeni düzenlenmeye başlayan arabalı feribot seferleri sayesinde Avşa Adası’na araba ile gitmek oldukça kolaylaşmıştır.

 Avşa Adası’nda araba kullanmak yasak değildir. Bu içeriğimizde İstanbul, Tekirdağ, Bursa, Kocaeli ve Balıkesir gibi yakın illerden Avşa Adası’na ulaşım konusuna açıklık getireceğiz.

Avşa Adası’na Araba ile Gelmek Yasak Mı?

 Avşa adası`na araba ile gelmek yasak değildir. Avşa`ya tatile gelmek isteyen misafirlerimizin en çok merak ettiği sorularının başında Avşa`da araba kullanmak sorusudur. Avşa adası`nda araba kullanmak çok kolaydır. Avşa içerisinde arabalarınız için yeterince otopark ve ücretsiz olarak park edebileceğiniz alanlar mevcuttur. Avşa`nın gezilecek yerleri olan koylar ve plajlar bölgelerine kolayca ulaşmanız için Avşa adası`na araba ile gelmenizi öneriyoruz. Eğer arabanız yoksa üzülmeyin. Köy içerisinden koylara ve plajlara her yarım saatte bir minibüs seferi yapılıyor.

Silivri’den Avşa Adası’na Arabayla Nasıl Gidilir?

 Malesef Silivri`den Avşa adası`na direk feribot seferleri yapılmamaktadır. Silivri`den Avşa adası`na araba ile gitmek için önce Tekirdağ Akport limanına ulaşmanız gerekiyor. Bundan sonrası için Tekirdağ Avşa adası arabalı feribot seferleri olan Özkaptan, Ömerkaptan, Adalar 1 ve Marmara Roro gemilerini kullanmak zorundasınız. Eğer arabanız yoksa ve Silivri`den Avşa adasına gelmek istiyorsanız İstanbul Seyahat ve Uçar Seyahat seferlerini kullanabilirsiniz.

Anadolu`dan Avşa Adası’na Arabayla Nasıl Gidilir?

 Bursa, Kocaeli, Ankara, Eskişehir, Manisa, İzmir ve çevre illerden Avşa adası`na araba ile kolayca gidebilirsiniz. Tüm bu illere yakın tatil beldesi olan Avşa Adası’na ulaşım için ne yapmalıyız bunları sıralıyalım.

 Ankara, Eskişehir, Kocaeli ve Bursa illerinden Avşa adası`na araba ile gitmek isteyen tatilciler için rota şu şekildedir. Tüm bu illerden gelecek olan tatilcilerin Bursa Karacabey istikametindeki otobana girmeleri gerekiyor. Bulunduğunuz konumdan Bursa ve arkasından Karacabey otobanına girdikten sonra Erdek iskelesine ulaşacaksınız. Buradan Gestaş Feribotu ve Adalar 1 arabalı gemisi ile Avşa`ya araba ile gidebilirsiniz.

 İzmir, Denizli, Manisa ve çevre illerden gelecek olan tatilciler ilk önce Balıkesir Akhisar oto yoluna girmeleri gerekiyor. Bu yol üzerinden ilk olarak Bandırma`ya ulaşılıyor. Arkasından Erdek ilçesine ulaşan tatilciler Gestaş ve Adalar 1 arabalı feribotu ile Avşa adası`na arabaları ile gelebilirler.

 Avşa adası`na araçsız gelecek olan tatilciler Yenikapı ve Bostancı`dan düzenlenen İdo Avşa seferleri ile araçsız olarak adamıza kolayca ulaşabilirler.

 Eğer Avşa Adası’na Arabanız ile gelmeniz konusunda sorularınız var ise aşağıdaki yorum alanından sorularınızı yazabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz