Merhaba değerli dostlarım,

Sizlere bu makalemizde avşa adasına kışın ulaşım konusunu işleyeceğiz.

Avşa adasına kışın ulaşım yolları nelerdir? Bu konu hakkında tarafımıza telefonla veya mail yolu ile sürekli destek talepleri gelmektedir.Bu sebeble ziyaretçilerimizin bu önemli konuda bilgi sahibi olmaları için bu konuya bir açıklık getirmek istedik.

Adamıza yaz aylarında ulaşım sorun olmasa da kışın gelmesi ile ulaşım şartları zorlaşmaktadır.Bu sebeble adaya gerek işleri için gerekse merak edipte gelenler avşa adasına kışın nasıl gidilir bilememektedirler.Aslında koşullar zor gibi gözüksede imkansız değildir.Sadece değişen ulaşım yolları olmakla beraber harcanan zamandır.Kışın adamıza tek ulaşım noktası Balıkesir’in erdek ilçesidir.Gerek istanbul üzerinden gerekse anadolunun herhangi bir yerinden avşa adasına gelecek tatilcilerin tek ulaşım yolu burasıdır.Erdek`ten avşa adasına sabah ve akşam saatlerinde olmak üzere karşılıklı olarak düzenli sefer yapılmaktadır.

İstanbuldan erdeğe ulaşımın en kısa yolu ido ile hızlı feribotlar aracılığı ile bandırma ilçesine gelindikten sonra geriye kalan sadece bandırmadan erdeğe ulaşmak,sonrası kolay.İdo ile sabah saatlerinde bandırmaya hareket eden yolcular saat 09:30 gibi bandırma limanında olacaklar.Araçlı gelenler limanın çıkışının hemen sağından gizden yolu izlediklerinde erdeğe ulaşabilirler.Araçsız gelenler ise limanın hemen karşısında bulunan erdek minibüsleri ile buraya ulaşabilirler.Takribi yarım saat süren yolculuktan sonra erdeğe ulaşan yolcular saat 11:00 civarında avşa adasına hareket eden gestaşa ait gemilerle adamıza ulaşabilirler.Daha geç saatlerde erdeğe ulaşanlar ise saat 19:00`u beklemek zorundalar.Bu saatte adaya hareket eden arabalı vapur ile avşa adasına ulaşabilirler. Avşa adasından erdeğe sefer saatleri ise sabah 06:30 ve akşam 17:15 saatleridir.

Bu yolun haricinde adamıza acil ulaşmak isteyenlerin erdek limanı balıkçı barınağından tekne kiralamasından başka şansı yoktur.Kısaca sizlere adamıza kışın ulaşım yollarını tarif ettik.Bize sormak istediğiniz konularda mesaj atabilir soru sorabilirsiniz.

Bir önceki konumuz olan Nerede Kalınır adlı yazımızıda okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz