29 Nisan 2009
Kategori: Avşa adası
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 puanlar, ortalama: 4,00 puan, toplam 5)
Loading...
29 Nisan 2009,
 0

avşa adası

Merhaba değerli ziyaretçimiz,

Sizleree bu makalemizde avşa adasına nasıl gidilir konusunu işleyerek avşa adasına ulaşım yolları hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Avşa adasına nasıl gidilir merak ediyorsunuz.Sizlere kısaca bu konuda bilgiler verelim.Eğer İstanbul`da oturuyorsanız,
1.Bostancı ve Yenikapı üzerinden hareket eden hızlı deniz otobüsleri ile 3 Saatte avşa adasına ulaşım sağlanır.Ulaşımın büyük ölçüde deniz otobüsleri ile sağlandığı adamıza Nisan ayından haziran ayına kadar her hafta cuma günü istanbul`dan hareket eden deniz otobüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır. Bu dönem içerisinde her pazar günlü avşa adasından istanbula dönüş sağlanmaktadır. Haziran ayının gelmesi ile birlikte günlük tarifeye başlayan İDO Seferleri ile birlikte Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında her gün düzenli seferler yapılmaktadır.Bu hususta ayrıntılı bilgiler ve bilet rezervasyonları için ido`nun web sitesine bakarak detaylı bilgiler alabilir bilet rezervasyonları yapabilirsiniz.

2. Silivriden avşa adasına nasıl gidilir diye merak edenler Silivri hattı üzerinden hareket eden yolcu gemileri firmaları ile bağlantı kurarak online bilet ve araç rezervasyonu yapabilirler. Silivri üzerinden araçlı veya araçsız bir biçimde her yaz sezonu döneminde avşa adasına ulaşım sağlanmaktadır.Silivri seferleri toplam olarak 3 saat sürmektedir.Yolculuk güzergahında ilk olarak Marmara adası`na uğranır.Gene aynı şekilde seferler avşa adasından silivri istikametine her gün düzenli bir biçimde yapılmaktadır.

3. Tekirdağ`dan avşa adasına nasıl gidilir diyorsanız Tekirdağ limanı uzerinden hareket eden yerel yolcu gemileri ile 3 saatte(araçlı-araçsız) adamıza gelebilirsiniz. Tekirdağ`a yakın il ve ilçelerden adamıa gelmek isteyenler bu hattı kullanabilir. Yaya olarak gelecek olanlar liman içerisinde yer alan ulaşım firmalarından kolaylıkla bilet alıp yolculuklarına başlayabilir, araçla gelecek olanlar ise mutlaka araç rezervasyonu yapmaları gerekmektedir.

4. Bursa`dan avşa adasına nasıl gidilir diyenler için tüm yolcular öncelikle Balıkesir ilinin Erdek ilçesine gelmek ve yolculuklarına buradan avşa adasıan hareket eden Gestaş yolcu feribotu ile devam etmek zorundadır.sağlanmaktadır.Erdek üzerinden hareket eden Gestaş Arabalı feribotu ile yolculuk maximum 3 saat sürmektedir.Bu yolculuk esnasında Marmara, Paşalimanı ve bazı günler Ekinlik gibi diğer adalarıda görme imkanına sahipsiniz.Bu sayede yolculuk zevkli geçmektedir.

Dönüşlerde ise aynı güzergah izlenmektedir,Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon ile ilgili talepleriniz için Gestaş ve İDO`nun web sitesine bakabilirsiniz, Diğer tercihlerde Avşa adasına ulaşım firmaları olarak Ömer Kaptan, Özkaptan Ciner denizcilik öne çıkmaktadır. Bilet ve araç rezervasyonları için bu firmaları google üzerinden arayarak iletişim kurabilirsiniz.Tüm güzergahlarda tüm gemiler Marmara adası`na uğrarlar. Avşa adası gezilecek yerler ile ilgili makalemizde ada içinde görülecek önemli yerlerin ulaşım yolları anlatılmaktadır.

Avşa Adasına Kışın Nasıl Gidilir

Avsa adasına kışın nasıl ulaşacağız.?
Biliyorsunuz,Deniz otobüsleri kışın adaya rağbet olmaması sebebi ile seferleri bahar aylarına kadar erteliyor.Bu dönemlerde avşa adasına ulaşım sorun olarak görünsede alternatif ulaşım yolları yok değil.
Pekı nedir bunlar.?
1.İstanbul üzerinden istanbul-bandırma arasında sefer yapan hızlı feribotlarla önce bandırma ilçesine gelip,aracnız varsa Erdek ilçesine,aracınız yoksa bandırma-erdek arası sefer yapan minübus ve otobüslerle erdek ilçesine ulaşıp oaradan sefer yapan arabalı yolcu gemisi ile avşa adasına ulaşabilirsiniz.Minibüsler bandırma limanının hemen karşısındadır.Limandan çıktığınızda sağ tarafa baktığınızda minibüsleri göreceksiniz.
Erdek`ten avşa adasına ulaşım saatleri ise,
Avşa adasından Hareket
1.Avşa`dan Erdeğe Kalkış: 06.00 – 17.00
2.Erdek`ten Avşaya Kalkış: 11.00 – 19.00
Sefer aralarında Paşalimanı,Ekinlik ve Marmara adasına da uğranılıyor.

Avşa adası, marmara ve istanbul arası sefer yapan mavi marmara gemisi satılmıştır.Deniz yolları bu seferi yapan mavi marmara gemisi yerine yeni bir gemi koymamıştır.Ulaşım deniz otobüsleri,tekirdağ ve silivri`den kalkan feribotlarla sağlanmaktadır.Alternatif olarak erdek`ten kalkan yolcu gemileri ile avşa adasına gelebilirsiniz.

İdo`nun İstanbul Avşa Adası Seferleri 10 Hazirana kadar aşağıdaki tablodaki gibidir.

Yenikapı avşa seferleri hakkında detaylar için İdo`nun web sitesinden bilgi alabilirsiniz.
İletişim bilgileri:Tel:0212 444 4436 Fax:0212 517 3800

Ömer kaptan gemisi ile tekirdağ`dan haftanın 4 günü saat 17:00`da,cuma günleri 18:30`da.Haftasonları ise saat 18:00`dayapılmaktadır.
İletişim bilgileri:Tel:0266 896 2677 – 0535 764 9534 – 0544 327 7674

Yavuznaz Gemisi ile Tekirdağdan hergün saat 10:00`da, hafta sonları ise saat 08:30`da yapılamkatdır.
İletişim Bilgileri:Tel:0538 445 1054 – 0532 556 5107 – 0533 644 7786

Özkaptan gemisi hem tekirdağ hemde silivri üzerinden sefer yapmaktadır.Tekirdağdan hergün 11:30`da kalkan özkaptan gemisi silivriden hergün cuma günleri hariç 15:30`da avşa adasına hareket etmektedir.Cuma günleri hareket saatleri ise 18:30`dur.
İletişim Bilgileri:Tel:0266 896 1101

Ciner denizciliğe ait yener-c gemisi ilede hergün 13:30 ve 19:00`da avşa adasına ulaşım sağlanmaktadır.
İletişim Bilgileri:Tel:0266 896 1382

Detaylı bilgi sahibi olmak için google`da firma isimleri ile arama yaparak firmaların web sitelerine ulaşabilirsiniz.

Bir önceki konumuz olan Web Sitemize Hoşgeldiniz adlı yazımızıda okumanızı öneririz.

69.726 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir