29 Nisan 2009
Kategori: Avşa adası
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 puanlar, ortalama: 4,00 puan, toplam 5)
Loading...
29 Nisan 2009,
 0

avşa adası

Tatil severlerin bir numaralı mekanı haline gelen Avşa adasına nasıl gidebileceğinize dair birkaç metodu sizlerle paylaşmak istiyoruz. 

Siz de önden nasıl ulaşabileceğinizi öğrenip yoldayken sıkıntı yaşamak istemiyorsanız doğru adrestesiniz. 

İlk olarak İstanbul üzerinden Bostancı ve Yenikapı sahillerinden kalkan İDO seferleriyle çok rahat bir şekilde Avşa adasına gidebilirsiniz. Ulaşım çoğunlukla deniz otobüsleri ile sağlandığı için seferlerde nisan ayı gibi başlıyor. Hafta içi cuma günleri kalkan seferlerin dönüşü hafta sonu pazar günleri oluyor. Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte ise her gün düzenli olarak seferler düzenlenmeye başlıyor. İDO web sitesi üzerinden rezervasyon ve biletler ile ilgili bilgileri öğrenebilirsiniz.

Silivri’ den Avşa Adasına Nasıl Gidlir?

Avşa adasına bir başka ulaşım yolu ise Silivri ilçesi üzerinden yapılıyor. Silivri üzerinden hareket eden yolcu gemileri ile önceden irtibata geçerek Avşa adasına gidebilirsiniz. Silivri hattından yapılan yolculuklar 3 saat kadar sürüyor. İlk olarak Marmara adasına uğrayıp daha sonra Avşa adasına geçiliyor ve bu işlem her gün düzenli olarak tekrarlanıyor. 

Tekirdağ’dan Avşa Adasına Nasıl Gidlir?

Sadece İstanbul üzerinden değil Tekirdağ ilimizden de Avşa adasına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tekirdağ limanından kalkan yolcu gemileri sayesinde 3 saatte rahatlıkla gidebilirsiniz. Aracınız ile gitmek istiyorsanız önceden rezervasyon yapmanız gerekirken yaya olarak yolculuk yapacaksanız biletinizi alıp yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Bursa’dan Avşa Adasına Nasıl Gidilir?

Tekirdağ üzerinden olduğu gibi Bursa şehrinden de Avşa adasına ulaşım sağlanıyor. Öncelikle Balıkesir’e bağlı olan Erdek ilçesine gidiyorsunuz daha sonra Erdek’den hareket eden Gestaş Arabalı Feribot ile Avşa adasına 3 saatte ulaşabilirsiniz. Yolculuğunuz sırasında Marmara ve Paşalimanı gibi adaları görme fırsatı yakalarsınız. 

Gezinizi veya tatilinizi tamamlayıp geri dönmek istediğinizde aynı güzergah üzerinden dönebilirsiniz. Daha fazla bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak istiyorsanız İDO’nun web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Avşa’ya ulaşım firmaları olarak  Ömer Kaptan, Özkaptan Ciner Denizcilik gibi isimler bir adım önde duruyor. Bütün seferlerde yolcular Marmara adasını görme fırsatı yakalarlar. 

Her şey iyi hoş da ben Avşa adasına kışın gitmek istiyorum derseniz onun için de çözümümüz var. 

İstanbul’dan hızlı feribotlar aracılığıyla Bandırma’ya giderek aracınız var ise Erdek ilçesine geçeceksiniz. Aracınız olmaması durumunda minibüs ve otobüs vasıtasıyla Erdek ilçesine gidebilirsiniz. Erdek ilçesine ulaştıktan sonra araçlı vapurlar ile kolaylıkla Avşa adasına ulaşabilirsiniz.

Erdek’ten Avşa adasına ulaşım saatleri ise şu şekilde ;

Avşa adasından Hareket

1.Avşa`dan Erdeğe Kalkış: 06.00 – 17.00

2.Erdek`ten Avşaya Kalkış: 11.00 – 19.00

Araçlar sefer sırasında Marmara adası ve Paşalimanı adasına da uğruyor.

Mavi Marmara Gemisi satıldığı  için ve Deniz yolları bu geminin yerini başka bir gemiyle doldurmadığı için seferler sadece deniz otobüsleri, Tekirdağ ve Silivri’den kalkan otobüsler ile yapılıyor. Alternatif bir diğer ulaşım şekli ise Erdek’den kalkan yolcu gemileri oluyor. 

 

Bir önceki konumuz olan Web Sitemize Hoşgeldiniz adlı yazımızıda okumanızı öneririz.

69.923 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp İletişim whatsapp