avşa adasında corona
avşa adasında corona

Merhaba değerli tatilciler, avşa adasında corona başlıklı bu içeriğimizde adamızdaki corona durumu ve vakaları hakkında sizlere detaylı bilgiler vereceğiz.

Geçen yıl corona vakasının başladığı dönemlerde hükümetçe yapılan kısıtlamalarla yaz aylarına kadar adamız kapalı kalmıştı. Bu dönem içerisinde ada dış dünyadan izole olduğu için herhangi bir vaka tespiti yaşanmadı. Yaz aylarının gelmesi ve kısıtlamaların gevşetilmesi ile birlikte temmuz ayının ilk haftasında tatilciler Avşa adası`na gelmeye başladılar. 7 temmuz itibarı ile başlayan ve eylül ortalarına kadar geçen sezon içerisinde avşa adasında herhangi bir corona vakası gözükmedi. Ulusal basınada yansıyan bu durum nedeni ile bir çok tatilci tatil için avşa adası`nı tercih ettiler.

Sezonun bitmesi ile tatilcilerin çekildiği adamız bir nevi dış dünyadan izole gibi olduğundan yazlıkları olan bir çok ev sahibi kış dönemini avşa adasında geçirmeyi tercih ettiler. Bunlara ilaveten coronadan uzak yaşamak isteyen bir çok ailede ev kiralayarak avşa adasında yaşıyor. Bundan dolayı hareketli bir kış dönemi yaşayan adamızda şu ana kadar herhangi bir vaka durumu yaşanmadığınıda siz sayın tatilcilere ve avşa adasına gönül verenlere bildiririz.

Corona Döneminde Avşa Adasında Tatil

Yaz döneminde kısıtlamaların kaldırılmasına paralel hükümetin corona virusü ile mücadele kapsamında yazlık işletmeler için bir çok karar alındı. Bu karar ile birlikte avşa adasında bulunan oteller, pansiyonlar ve apartlar belirli hijyen kuralları dahilinde temizlik ve ekipmanla işletmelerini yeniden biçimlendirdiler. Yapılan temizlikler ve giriş çıkış dahilinde yapılan uygulamalarla avşa adasında corona virusünün yayılımı engellenmiş durumda.

Avşa Adası Otelleri Corona Tedbirleri Nelerdir?

Avşa adasında bulunan oteller corona virüsü kapsamında müşterilerine 2 oda arasında 1`er oda boş bırakarak rezervasyon kabul ediyorlar. Ayrıca oda çıkışlarında virüs dezenfektanı ile temizlikle birlikte oda içerisinde yapılan uygulamalarla havada tutulu olabilecek virüslere karşı işlem yapılmaktadır. Diğer yandan tüm avşa adası otelleri giriş anında ateş ölçüp dezenfektan sıkarak müşterilerinin güvenli girişini sağlamaktadırlar. Otellerin bir çok bölümünde el dezanfektanı istasyonuda yer almaktadır.

Apartlar ve Pansiyonlarda Corona Tedbirleri Nedir?

Avşa adasında bulunan apartlar ve pansiyonlar coronaya karşı hemen hemen otellerin derecesinde almış oldukları tedbirlerle müşterilerinin güvenli bir ortamda tatil yapmaları için çalışıyorlar.

Avşa Adasında Corona Döneminde Nerede Kalmalı?

Bu tercih tamamen sizin tatil anlayışınıza bağlı. İster otel tatili yapın ister apart veya pansiyon tatili yapın avşa adasında her işletmede güvenle tatil yapabilirsiniz. Eğer bu konuda çok hassassanız avşa adasında kiralık villa veya daire kiralayabilirsiniz. Tatilinizde kalabalıksanız ve grubunuzun içerisinde yaşlılar ve küçük çocuklar varsa villa veya daire kiralamak sizler için çözüm olabilir. Avşa adasında yazlık kiralık villa için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz