avşa adasında gün batımı
Avşa adasında gün batımı anı

 Merhaba değerli ziyaretçilerimiz, Sizlere bu seferki konumuzda avşa adasında gün batımı keyfi hakkında bilgiler vereceğiz.

 Türkiyenin bir çok turistik yerinde gün batımı anı yaşanır ama hiç bir yerde Avşa adası`ndaki gibi gün batımı anı yaşanmaz. İzlemesi kadar yaşamasıda ayrı bir zevk olan bu anı adamıza geldiğiniz zaman kaçırmamanızı önemle arz ediyoruz.

 Güneşin doğuş anı sabah saatlerinde adanın doğu sahilinde yer alan yiğitler köyü ve çevresinde yaşanır. Tüm geceyi sabahlayarak geçiren bazı tatilciler bu anı yaşamak için yiğitler köyüne akın ederler. Çevre adaların ardından doğan güneş akşam saatlerine doğru tekirdağ dolaylarında batmaya başlar. Yaz aylarında fener adası üzerinden batmaya başlayan güneş ilerleyen saatlerde tatlı bir kızıllıkla beraber gecenin alaca karanlığının karışımı olan mor ve kızılımsı renklere bürünür. Sizede bu anı izlemek kalır. Denizin dümdüz çarşaf gibi olduğu bu anlarda gökyüzünden denize vuran ışıklarında dansı izlenmeye en değer anlardandır. İşte bu zamanlarda ada sahilleri bu anı izlemeye gelen insanlarla dolar taşar. Yaşanan bu durum romantik bir ortama kendini bırakır. Avşa adasına tatile gelenler bu anları ölümsüzleştirmek için birbirleri ile yarışırlar. Tüm bunların sonunda insanın elinde mutlu anılar kalır ve yaşanan bu anlar hafızalardaki yerini alır. Artık ortam kendini gecenin kucağına bırakmış ve tatilciler avşa gecelerini yaşamak için hazırlanmaya başlamıştır.

 Sizlerde adamıza tatile geldiğinizde yaşanan bu muhteşem anı kaçırmayın. Bu eşsiz anlar adamızın batı sahillerinde yaşanır. Adamızın farklı noktalarından gün batımını izlemek için avşa`da gezilecek yerler içeriğimizi inceleyiniz. Sahillerden gün batımını izlemek için Avşa plajları konumuzda sizlere rehber olabilir. Avşa adasında gün batımı anı her akşam saat 20:00 civarlarında yaşanırken harika zaman geçirmek için sahilde yerinizi bir an önce almanızı tavsiye ederiz. Adamızda diğer aktiviteler için Avşa Adasında ne Yapılır içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz