Avşa Adasında Ne Kadar Harcarım

Avşa adasında ne kadar harcarım diyen bir çok tatilciden biriyseniz doğru yerdesiniz. Adamızda yapacağınız genel harcamalar konusundaki verceğimiz bilgiler ile ilgili bu makalemizi mutlaka okumalısınız.

 Avşa adası tatili genel harcamaların en başında ulaşım, konaklama ve yeme içme masrafları gelmektedir. İlk olarak ulaşım giderlerini ele alalım. İstanbul üzerinden kişi başı ulaşım ücretleri 2021 yılı için ortalama en düşük 110 tl gibi bir ücrete tekamül etmektedir. Erdek`ten ulaşım ücretleri ise kişi başı 25 tl olup bu istikametten gelecek olanlar diğer ulaşım masraflarınıda üste koymalıdırlar.

Avşa Adasında Ne Kadar Harcanır?

 Avşa adasında konaklama giderleri ise oteller için kişi başı 150 Tl olup yarım pansiyon hizmeti alıyorsunuz. Apartlarda ise fiyatlar 40 Tl`den başlar ve 80 Tl`ye giden fiyatlar karşınıza çıkar. Avşa adasında denize sıfır apart`ta kişi başı 80 TL idir. Sahile yakın yerlerde en düşük 40 Tl gibi bir rakama konaklama hizmetini satın alabilirsiniz. Pansiyonlardada fiyatlar apartlara yakın olup kişi başı 10 TL gibi daha uyguna hizmet satın alabiliyorsunuz.

 Eğer kalabalık bir aile iseniz avşa`da herhangi bir daire veya villa kiralayarak konaklama masrafını en aza indirgeyebilirsiniz. Adamızda genel daire fiyatları 6 kişi için günlük 350 Tl olarak ücretlendirilir. Bu maliyet 8 kişinin konaklayacağı bir villa için 450 Tl gibi bir rakama çıkmaktadır. Konaklama hesabınızı yaparken bu rakamları baz alabilirsiniz. Konaklama yerleri ve konumları hakkında detaylı bilgiler için avşa adası`nda nerede kalınır içeriğimize bir göz atın. Tatil bütçenizi hesaplamak ve uygun fiyatlı yer bakmak istiyorsanız öncelikle pansiyon fiyatları konumuzu incelemelisiniz.

 Yeme içme masraflarına gelirsek eğer yarım pansiyon otel hizmeti satın aldınız diyelim. Dışarıda yapacağınız yeme içme giderleri dışında bir masrafınız bulunmayacaktır. Lakin bir apart veya pansiyon hizmeti satın almışsanız market alışverişi yaparak masraf yapmış olursunuz. Avşa`da alışveriş yerleri içeriğimizden bu konuda detaylı bilgiler alabilirsiniz. Dışarıda yeme içme masrafı yapacaksanız diyelim. Merkezde iskele bölgesi ve çınar altı bölgesinde yer alan yerel lokantalardan yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu konu hakkında nerede yemek yenir içeriğimizden faydalanabilirsiniz.

Avşa Adasında Eğlence İçin Ne Kadar Harcarım?

 Bunların haricinde özel harcama yapacağınız eğlence giderleri, ada içi ulaşım ve giyim ve hediyelik üzerine yapacağınız harcamalar karşınıza çıkar. Korkmayın, Avşa Adası`nda yaşam oldukça uygundur. Kısaca genel olarak hesapladığımızda 2 kişilik bir çift olduğunuzu örnek almalısınız. Mesela avşa adasında herhangi bir otelde yapacağımız otel masrafı günlük 260 Tl olacaktır. Buna dışarıda yapacağınız eğlence vb gibi yukarıda saydığımız harcamalarıda katarsak ortalama günlük 400 Tl gibi bir masrafınız olacaktır. Masraf yapacağınız yerleri bilmeniz için Mekanlar rehberi konumuzu incelemenizi tavsiye ediyoruz.

 Örneğin hafta sonu tatiline geldiniz ve avşa adasında 2 gece konaklayacaksınız. Bu durumda ulaşım ve genel masraflarıda katarsak bu tatilin maliyeti 2 gün için 1100 TL olacaktır. Bir diğer örneğimizde apart ve pansiyonda kalanlar için olup 2 kişi için baz alalım. En düşük konaklama bedeli günlük 80 Tl olacaktır. Buna ulaşımıda dahil edersek yeme içme gideri olmadan masrafınız 460 Tl gibi bir rakama tekamül edecektir. Apartınızda yeme içme ve diğer giderlerinizde buna katarsak masrafınız 600 Tl gibi bir rakama gelir. Sizde avşa adasında güzel bir hafta sonu tatili yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz