Avşa Adasında Tatil

avşa adasında tatil

Avşa Adası Hakkında

 Avşa adası marmara denizinde bulunan memleketimize az hasıl olmuş ender adalarımızdan biridir. Marmara takım adalarınından turizme en uygun konumda bulunan bu güzel adada doğal güzellikler,eğlence ve huzur bolca mevcuttur. Adanın kültürünü oluşturan balık ve şarap gelen misafirlerin damak zevkine hitap etmektedir. Ada şarapları dünyaca ünlüdür.Büyülübağ şarapçılık dünya klansmanında avşa şaraplarını birinci kaliteye getirecek kadar ünlü bir firma konumuna gelmiştir. Tabiki bunda adamızın üzüm yetiştiriciliği için zengin olan toprak yapısının ve üzümlerinin payı çok yüksektir.

 Adamızda balık bolca mevcuttur.Denizimiz temiz ve berrak balığımız bol ve lezzetlidir. Sahil boyunca hizmet veren balık restoranlarda bu zevki adamızın eşsiz saraplarını tadarak çıkarabilirsiniz

Deniz, Kumsal Ve Plajlar

 Avşa adasına ilk geldiğinizde gözünüze ilk çarpan şey göz alabildiğine uzanan kumsallarıdır. Adada mevcut yapılanma sahil kesiminde olduğu içinde konaklama tesisleri sahil kısmında bulunur. Bu sebeble gün içerisinde denize sıfır konumda olan bu tesislerden hemen plaja inebilirsiniz. Adanın her iki yanı apayrı güzellikler sunmakla beraber denizimiz temizdir. Sahillerimizden iskeleden inince sol tarafta bulunan kıyı şeridi en uzun plajdır. Bu plaj boyunca zevkinize bol bol uyacak konaklama tesisleri mevcuttur. Diğer sahil ise daha nezih daha hareketin içiçe olduğu bir konumdadır. Deniz temize ve berraktır bu sahil kesiminde bolca konaklama tesisi mevcuttur.

 Bunun dışında Avşa plajları arasında gözlerden uzak ve daha sessiz ortamda olan meshur altınkum ve çınar koylarında denize girmenizi öneririm. Doğal güzellikleri ile meşhur bu iki plajda çok zevk alıcaksınız. Altınkumun denizi sığ olup daha çok yüzme bilmeyenler için idealdir. Çınar ise ailelerin tercih ettiği plajında bulunan restoranlarda keyifle yemeğinizi yiyip denizinde keyif yapabileceğiniz bir yerdir. Dahada gözden uzakta olmak isterseniz Tavşanlı koyu plajı idealdir.

Gece Hayatı

 Avşa adası marmara bölgesinin en büyük turizim eğlence merkezidir. Adada bolca eğlence mekanı mevcut olup sabaha kadar eğlence eksik olmaz. Ada bu özelliği sayesinde yaz aylarında 80 bin kişi nüfüsa çıkar. Tabiki bu nüfusun yüzde 80 nini genç nüfus oluşturur. Adada her kesimde eğlence mekanı bulunmakla beraber iskeleden inince sağ tarafta bulunan kısım Avşa barlar sokağı`dır. Daha iç kesimlerde ise hizmet veren iki adet disco bulunur. Bunun dışında sahil kesiminde bulunan kafe ve nargile evleri muhabbeti sevenlere mehtaba karşı zevkli saatler geçirmeleri için hizmet vermektedirler. Dahada başbaşa olmayı tercih edenler ise upuzun kumsallarda arkadaş grubları ile eğlenebilirler. Bunun dışında sahilin her iki kesimi yürüyüş alanı olup gezerken vakitin nasıl geçtiğini anlamıyacaksınız. İskelenin orda bulunan hediyelikçi tezgahlarda birbirinden değişik avşa hatıraları alabileceğiniz esnaflar bulunur.

avşa fener adası

Yaşam

 Adada yaşam gayet makul imkanlarda tatil yapmanız için uygundur. Alışveriş yapabileceğiniz bir çok süpermarketin yanı sıra yeni pazar yerinde alışverişlerinizi uygun fiyatlardan yapabilirsiniz.

 Adada iskelede iki adet çay bahçesi bulunur burda eşsiz avşa manzarasını izleyip çayınızı yudumlarsınız. Ayriyetten bu mekanlardan birinde gece taverna müzikleri eşliğinde eğlenceler düzenlenmektedir.

 Sahil kesiminde dünyaca meşhur avşa şaraplarını alabileceğiniz satış noktaları bulunur. Adada bulunurken içmenizi giderkende sevdiklerinize ve kendinize birer tane avşa hatırası olarak almanızı tavsiye ederiz.

 Gündüz sahil ve plajlar hareketlidir. İster kaldığınız pansiyonun önünde isteseniz beğendiğiniz bir noktadan denize girebilirsiniz. Adada alternatif denize girmek isterseniz altınkum çınar ve tavşanlı koyunu tavsiye ederiz. Belediyenin ordan kalkan taksiler ve minubüslerle bu noktalara ulaşabilirsiniz. Adaya geldiğinizde yapmadan dönme diyeceğimiz bu eşsiz geziyi tavsiye ederiz.
Adayı deniz yolu ile gezmek isterseniz iskelenin ordan tekne bulabilirsiniz. Adamızı gün boyunca deniz yolu ile gezer ve adanın dörtbir yanında olan eşssiz koylarda denize girebilirsiniz. Yemekli olan bu gezide birbirinden güzel animasyonlar ve müzik eşliğinde keyifli saatler geçireceksiniz.

 Bunun dışında sahil kesiminde bolca mevcut olan kafelerde çay kahve ve soğuk meşrubatlar içer yemek yiyebilirsiniz. Adamızda yapabileceğiniz diğer şeylerden biride bisiklet kiralayıp adamızın dörtbir yanını keyfinize göre gezme şansınızın olması. Bunun içinde belediyenin orda hizmet veren esnaflar mevcuttur.

 Sahil kesiminde denize girerken deniz bisikleti ve kano kiralayabilir adamızı sahilden gezer zevkli saatler geçrebilirsiniz. Adamızda en zevkli yapılan bu spordan yapmadan geçme diyebiliriz.

 Adada.Özellikle çocuklu aileler için birebir eğlence mekanı lunapark mevcuttur. Burada canı sıkılan çocuklarınızla eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

 Kısaca sizlere avşa adasını tanıtmaya ve fikir sahibi olmanız için yardımcı olmaya çalıştık. Umarız adamızda keyifli saatler geçirir gönlünüzce eğlenirsiniz..

AVŞA TURİZM

 Avşa adası ilk turizm hayatına çok erken zamanlarda başlamasına rağmen gelişen turizimcilik sektörüne ayak uyduramamıştır. Bunun doğrultusundada fazla tanınmamış konumdadır. Adanın ilk turizm yıllarında sanatçıların tatilleri için tercih ettiği elit bir yer olmuştur. Daha sonraları ise güneyin gelişen turizmcilik sektörüne karşı önemli bir turist potansiyeli güneye kaybetmiştir. Ada buna rağmen turizmciliği bırakmamış gelişen internet teknolojisi sayesinde bir çok platformda tanıtılmış ve turizm eski gücünü tekrar kazanmıştır. Adada turizmcilik güneydeki rakiplerine oranda daha gelişkindir ada yabancı turizme açık değildir. Genelde yerli turizme hitab eder. Bu özelliğinden dolayı küçük bodrum adı ile anılır.

KONAKLAMA SEKTÖRÜ

 Avşa adası son yıllarda gelişen turizmi ile konaklama sektöründe güneydeki rakiplerinden daha kaliteli tesislere kavuşmuştur. Adada bolca apart otel ve motel mevcuttur. Adada ekonomik durumunuza göre her türlü konaklama tesisi mevcuttur. Apart olan konaklama tesisleri ekonomik olarak daha uygun sartlarda tatil yapmanıza olanak sunar. Pansiyonlar ise nispeten daha ucuzdur. Avşa birbirinden kaliteli ve ucuz otellerin olduğu tatil cennetidir. Bunun yanında bütün oteller sizlere en iyi hizmeti sunmak için yarış halindedirler. Buda müşteriye kalite olarak geri dönmektedir. Adamızda konaklama için sitemizi rehber edinirseniz sorunsuz en huzurlu tatili yaşarsınız. Bunun yanında sizlere tavsiyemiz adaya geldiğinizde karşınıza çıkan hanutçulara itibar etmeyiniz.

Avşa adası nerede diye soranlar için adanın marmara bölgesinde balıkesire bağlı bir belde olduğunu hatırlatalım.

 Konaklama için Avşa Pansiyon veya Avşa Otelleri yada Avşa Apartlar konusu hakkında detaylı bilgileri içeren sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. avşa adası çok güzel bir yer aslında adada yüzmeniz sizin için daha iyi olacaktır çünkü ben hep adada yüzdüğümde daha temiz ve berrek para atsanız gidip o temizliğinden bulursunuz bu hafta görüşürüzzzz

  2. Avşa adası gayet güzel bir yer gibime geliyor. Bayramdan sonra avşa’ya gideceğiz çok mutluyum .Çünkü;3 senedir bu adaya gelmek istiyoruz ailecek fakat sorunlar çıkmıştı her neyse bekle avsa biz geliyoruz. Bol bol eğlenicez..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz