Avşa Hakkında Bilgiler

Avşa Hakkında Bilgiler

Sizlere yardımcı olması açısından avşa adası hakkında ihtiyacınız olabilecek konularda bilgiler vermek istedik. Avşa adası yönetim olarak balıkesirin marmara ilçesine bağlı bir beldedir. Köyümüz belediye tarafından yönetilmekte olup asayişi marmara jandarma komutanlığna bağlı jandarma karakolu sağlamaktadır. Ayrıca deniz ve yiğitler mahallesi olarakda iki adet muhtarlık bulunur.

Hizmet olarak avşada 5 adet büyük market bulunmaktadır. Bunlar sırası ile bim, a-101, gross migros market, şok marketdir. Bu marketlerin üçü avşa pazarının tam karşısında olup iki tanesi çınaraltı mevkiinde bulunmaktadır. Pazar yerinde her türlü sebze ve meyve ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Dierseniz alışveriş rehberi içeriğimizden bu konuda daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca iki adet ekmek fırını kahvaltı ve pastahane çeşitleri ile vatandaşlara hizmet vermektedir.

Avşa iskele meydanında ise iki adet çay bahçesi gece ve gündüz hizmetlerini sunmaktadır.

Konaklama alanında ise 7 büyük otel, 72 motel ve apart motel 44 pansiyon avşa adasında konaklama sektörüne hizmet vermektedir. Ayrıca iskele meydanında ido`nun bilet satış noktasıda vatandaşlara hizmetini sunmaktadır.

Sağlık alanında avşa adasında bir adet sağlık ocağı bulunmaktadır. İki adet pratisyen hekim vatandaşlara hizmet vermektedir. Acil durumlarda hızlı ambulans teknesi ile vatandaşlar anakaraya 15 dakika içerisinde yetiştirilir.

Avşa hakkında bilgiler bu şekilde. Başka sormak istedikleriniz hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz