27 Ekim 2012
Kategori: Avşa Rehberi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Loading...
27 Ekim 2012,
 0

Merhaba değerli arkadaşlar,

Sizlere bu sefer avşada alışveriş konusunu işleyeceğiz.

Avşa adasının yaz sezonunda çok hareketli yapısı bulunuyor.Hali ilede alışveriş yapabileceğiniz bir çok işyeride adamızda bulunmakta.Beldemizin çeşitli yerlerinde büyük süpermarketlerin yanı sıra adım başı hediyelik eşya standlarına, gözlükçülere, gümüşçülere, deniz malzemesi satan işyerlerine ve meşhur avşa şarabının satıldığı dükkanlara rastlarsınız.

Avşa`da özellikle hediyelik eşya ve gümüşçülük çok yaygındır.Sahil bandı üzerinde her iki sahilde rastlayacağınız bu işyerlerinde el yapımı bir çok ürünü görebilirsiniz.Büyük süpermarketler ise adanın merkezinde olup her türlü sebze ve meyvenin satıldığı pazar alanıda bu kısımdadır.Ayrıca yöremize has süt ve süt ürünler alabileceğiniz işyerleri ve ev eşyası dahil bir çok ürünün satıldığı binbir çeşit mağazalarıda bu bölgede bulunmaktadır.

Giyim dahil deniz malzemesi satan işyerleri ve meşhur avşa şarabının satıldığı işyerlerini sahil şeridinde bulabilirsiniz.

Balık vs gibi deniz ürünlerini satın alabileceğiniz işyerleride iskele meydanı civarlarında bulunmaktadır.Ayrıca restoranlar dahil çeşitli bir çok işyerinide sahil şeridini gezdiğinizde bulabilirsiniz.

Bir önceki konumuz olan Ne Zaman Tatile Gelinir adlı yazımızıda okumanızı öneririz.

6.484 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp İletişim whatsapp