avşada alışveriş
Avşada alışveriş yerleri

 Merhaba değerli arkadaşlar, Sizlere bu sefer avşada alışveriş konusunu işleyeceğiz.

 Avşa adasının yaz sezonunda çok hareketli yapısı bulunuyor. Hali ilede alışveriş bir ihtiyaç halini alıyor. Merak etmeyin gönlünüzce alışveriş yapabileceğiniz bir çok işyeride adamızda bulunmakta. Beldemizin çeşitli yerlerinde büyük süpermarketlerin yanı sıra adım başı hediyelik eşya standlarına, gözlükçülere, gümüşçülere, deniz malzemesi satan işyerlerine ve meşhur avşa şarabının satıldığı dükkanlara rastlarsınız. Alışveriş için ilk olarak mekanlar rehberi içeriğimizi inceleyiniz.

Avşada Market Alışveriş Yerleri Nerede?

Avşa adasında son yıllarda artan turizm potansiyeline paralel market ve süpermarketler hızla açılmıştır. Adamızın hemen hemen her noktasında bir A-101, Şok veya Bim market karşınıza çıkar. Lakin genel ola market ve süpermarketlerin olduğu alan adamızın merkezinde yer almaktadır. Marketleri kolay bulmanız açısından sizlere tarif edersek iskele meydanındaki ara yolu kullanmanız olacaktır. Bu kısımda Migros super market, A-101, Şok ve Bim marketler bir arada yer almaktadır.

Avşada Pazar Yeri Alışveriş Noktası Nerede?

Tüm yeşil sebze ve meyve ihtiyaçlarınızı avşa adasında her gün kurulan pazardan sağlayabilirsiniz. Taze sebze ve meyvelerin satıldığı bu pazarda ayrıca peynir ve zeytin ürünlerini alabileceğiniz şarküterilerde mevcut durumda. Pazar yerimizin konumunu tarif edersek konum olarak marketlerin bulunduğu bölgenin içerisinde yer alıyor. Avşa Adası`nda yaşam yerleri hemen hemen aynı noktada yer alıyor.

Avşada Hediyelik Eşya Alışveriş Yerleri

 Avşa`da özellikle hediyelik eşya ve gümüşçülük çok yaygındır. Sahil bandı üzerinde her iki sahilde rastlayacağınız bu işyerlerinde el yapımı bir çok ürünü görebilirsiniz. Avşa merkezinde bulunan cami önünde bir çarşıda toplu olarak karşınıza çıkacak hediyelikçilerden en güzel avşa hatıraları`nı satın alabilirsiniz.

Salı Pazarı veya Binbirçeşit Mağazaları Varmıdır?

 Hertürlü ev eşyası ve küçük ev aletlerinin yanı sıra küçüklü büyüklü her türlü eşyayı satın alabileceğiniz Salı pazarları ve Binbirçeşit mağazaları adamızda yer almaktadır. Bu mağazalar lonum olarak marketlerle aynı bölgelerde yer almaktadır.

Alternatif Alışveriş Yerleri

 Ayrıca yöremize has süt ve süt ürünler alabileceğiniz işyerleri ve kasaplarda bu bölgede bulunmaktadır.

 Giyim dahil deniz malzemesi satan işyerleri ve meşhur avşa şarabının satıldığı işyerlerini sahil şeridinde bulabilirsiniz.

 Balık vs gibi deniz ürünlerini satın alabileceğiniz işyerleride iskele meydanı civarlarında bulunmaktadır. Ayrıca Avşa Adası`nda nerede yemek yenir diyorsanız restoranlar dahil çeşitli bir çok işyerinide sahil şeridini gezdiğinizde bulabilirsiniz. Alışverişleriniz konusunda Avşa Adasında ne harcanır içeriğimizede göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz