avşada konaklama konseptleri
Avşa`da konaklama konseptleri nelerdir

 Merhaba değerli okurlarım, Sizlere avşada konaklama konseptleri hakkında bilgiler vereceğiz. Avşa adasında yapılacak tatil için konaklama tesisi seçiminde rehber olacak bu makalemizde sizlere konaklama konseptleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Avşada Konaklama Konseptleri Nelerdir?

 Adamızda dört tip konaklama konsepti bulunmaktadır. Apart, pansiyon, otel ve kiralık yazlıklar olmak üzere dörd ana başlık altında yer alan konaklama konseptlerinin açılımıda söyledir. İlk olarak apartları ele alırsak Avşa adası`nda en çok karşılaşacağınız konaklama tipidir. Web sitemizdede sık karşılaşacağınız bu tesislerin konseptleri tanıtım sayfalarında açıklanmıştır. Buna bazı pansiyon ve kiralık evlerde dahildir.

 Burada en çok merak edilen ve bize en çok sorulan soru odaların biçimi hakkındadır. Adamızdaki apart tesislerin hemen hemen tamamı bir oda içerisinde mutfak banyo ve wc dahilinde televizyon, buzdolabı ve gardolap hizmeti vermektedir. Son yıllarda klimalı apartların sayısında artış olmuştur. İlave bir yan oda ve oturma grubu bulunmamaktadı, Verilen hizmet bununla sınırlıdır.

 Son zamanlarda adamızda boy gösteren suit apartlar bu tarz konaklamaya uyarlar. Bazı apartlar oda kahvaltı ve akşam yemeği versede bu sayı bir elin on parmağını geçmez. Apartları tercih eden tatilciler genelde odalarında bulunan mutfak ve ekipmanlarını kullanarak yeme ve içme ihtiyaçlarını kendileri karşılarlar.

 Bir diğer konaklama tipi olan pansiyonlar ise daha çok apart eğiliminde yukarıda saydığımız oda konseptleri içerisinde hizmet vermektedir. Bir çoğu klimasızdır.Buna nazaran fiyatları apartlara göre daha makuldur. Bunun haricinde müşterek hizmet veren pansiyonlarda adamızda bulunabilmektedir. Müşterek pansiyonlarda mutfak ve banyo ortak kullanıla sunulmaktadır.Herhangi bir yemek serviside ayrıca yapılmamaktadır. Diğer taraftan aradığınız güzel plajlara yakın olup sakinlikse adamızda iyi bir alternatifiniz var. Adamızın doğu sahilinde yer alan yiğitler köyü sizin için alternatif olacaktır. Sakin yapısı huzurlu ortamı ile ve gelişen turizmi ile son yıllarda bir çok tatilcinin tercihi olmaktadır. Yiğitler köyü pansiyonları tatil için en çok tercih edilen konaklama tesisleridir. Ev yapısında daire hizmeti veren pansiyonlar oldukça geniş ve konforludur. Ayrıca Avşa merkez`e göre fiyatları daha uygun ve ekonomikdir.

 Üçüncü olarak sırada oteller yer almaktadır. Avşa adasında oteller az sayıda bulunmakla beraber verdikleri hizmet yarım pansiyondur. Oda içerisinde genelde fön, banyo&wc, gardolap, televizyon ve buzdolabı bulunur. Odalar genelde klimalıdır. Yarım pansiyon konsepti içerisinde sabah ve akşam açık büfe yemekler sunulmaktadır. Türk kahvaltısına uygun zengin mönü seçenekleri ile ağırlıklı olarak et ürünleri baskın olan akşam yemeklerinde çeşitli salata seçenekleri,kızartmalar,meyve ve tatlılar otel müşterilerine sunulmaktadır.

Avşada Villa Daire Konaklama Hizmetleri Nelerdir?

 Son olarak kiralık yazlık ve villalar son yıllarda konaklama hizmetlerine dahil olmakta ve bu sayı gün geçtikçe artmaktadır. Bu yerler bir evde bulunması gereken tüm eşya ve mobilyaları ile tatilcilere sunulmaktadır. Genellikle geniş aile ve kalabalık gruplar tarafından tercih edilir. Genelde bahçeli yazlık tipinde olan bu yerler çok beğenilmekte ve tercih edilmektedir.

 Bunun en büyük etkenide tabiki daha uygun fiyatlara tatil yapma seçeneğini sunmasıdır. Örneğin bir pansiyonda kişi başı 30 tl gibi ücretlere yansıyan maliyet 5 kişilik bir ailede 150 tl`ye mal olurken günlüğü 300 ila 450 tl arasında değişen yazlık ev ve villalarda hem daha ekonomik hemde daha konforlu rahat bir tatil yapma seçeneğine kavuşursunuz. Tabiki burada sizin tercihiniz en baş sırayı alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz