Avşa Hayvan Barınağı

avşa hayvan barınağı

 Avşa hayvan barınağı. Adamızda yaşayan vatandaşlarımızın artan şikayetleri doğrultusunda sokaklarda artan başıboş hayvanlar toplandı ve hayvan barınağına taşındı…..

Haber ile ilgili Yorumlar

 Avşa adası`nda artan başı boş hayvanların insan sağlığını etkileyecek sayıya ulaşması sonucunda belediye tarafından sokaktaki başı boş hayvanlar toplandı.

Çevre adalardan ve dışardan farklı yollarla avşa`ya bırakılan sahipsiz hayvanlar adamızın sorunlarından biri. Hali ile bu hayvanların üremesi için şartların elverişli olması ve bu konuda bir önlem alınmaması sebebi ile avşa adası`nda son zamanlarda artan başı boş hayvanlar vatandaşlara sıkıntı verdi. Bunun sonucunda belediye başı boş hayvanları sokaklardan avşa hayvan barınağı içerisine topladı.

Bizi yorumumuz.
Avşa adası turistik bir yer olması sebebi ile sokaklarda sahipli, sahipsiz hayvanların dolaşması sıkıntı verici neticede. Bir çok kişi aman hayvan nabacak desede neticede korkan kadınlar ve çocuklar var. Öbür yandan insan sağlığına verdiği tehlike azımsanamaz. Hali ile sahipli hayvanların bağlı durması başıboş duranların ise sokaklardan toplanması avşa`mızın menfaatine. Özellikle 2 senedir kimliği belli olmayan şahısların sahipli, sahipsiz ayırt etmeden hayvanları zehirliyor. Yapmış olduğu olay nekadar çirkin olmasına rağmen, bu konuda çekilen sıkıntının tepkisi. O yüzden sahipli hayvanlarımızı başıboş bırakmayalım, sahipsizleride ortada. Neticede kimsenin kimseyi rahatsız etme ve insan sağlığını tehlikeye sokmaya hakkı yok.  Turizmciliğe gölge düşüren bu çirkin tabloyu ortadan kaldıralım.

Avşa adasında corona etkisi yaratabileceğinden evcil hayvanlarınızı adamıza getirmemeniz rica olunur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz