7 Ağustos 2020
Kategori: Haberler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 puanlar, ortalama: 5,00 puan, toplam 5)
Loading...
7 Ağustos 2020,
 0

Kurban bayramı tatili boyunca tatilcilerin büyük ilgi gösterdiği avşa adası`na eldeki verilere göre ortalama 114.000 kişinin geldiği tahmin ediliyor.Büyük bir kalabalık adeta izdaham yaşanan adamızda bayram tatili gerek belediye ekiplerinin gerekse jandarma ekiplerinin aldığı önlemlerle büyük ölçüde sorunsuz geçti.

Adadaki otel, motel, pansiyon ve apartlar`ın yanı sıra kiralık evler dahilinde tüm konaklama tesisleri %100 doluluğa ulaştı.Yer yer halka açık alanlarda geceleyerek dışarda kalan tatilciler olduğu görüldü. Gündüz sahillerde geceleri ise eğlence yerlerinde adım atacak yer bulunmadığı avşa adası`nda pandemi`ye ait her hangi bir vaka durumu yaşanmadığıda bize gelen haberler arasında.Kurban bayramı tatili boyunca 5 gün büyük yoğunluğun yaşandığı adamızda bayram tatilin bitişi ile büyük ölçüde istanbul`dan ve çevre illerden gelen tatilciler evlerine dönüş sağladılar.Dönüş trafiğinde büyük ölçüde sorun yaşanmasada Yener c gemisinin yolculuk esnasında arızalanması yolcular arasında paniğe yol açtı.Yurt haberlerinede konu olan gecede her hangi bir yolcu ve aracın zarar görmediği geminin sahil güvenlik vasıtası ile en yakın limana çekildiği belirtildi. Haberin detayları için buraya bakabilirsiniz.

Bayram sonrası normale dönen hayatta avşa adasında turizm devam ederken yoğunluğun bitmesi ile hayat şartları normal akışına döndü.30 Ağustos`a kadar sürmesi düşünülen sezonda tatilcilerin ilgisi devam ediyor.Sizlerde kısa kalan bu sezon diliminde avşa adasında yerinizi ayırarak güzel ve keyifli bir tatilin tadını çıkarın.Adamızda çıkın çıkın gelin.

avşa adası

Bir önceki konumuz olan Adamızda Bayram Yoğunluğu Başladı adlı yazımızıda okumanızı öneririz.

85 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir