avşa adası beyazsaray koyu
Avşa adası beyazsaray koyu manzara noktası

 Avşa Adası beyazsaray koyu adamızın batı sahillerinde, manastır mevkii bölgesinin hemen ilerisinde yer almaktadır. Ayrıca adamızın görülecek en güzel yerlerinden biri olmaktadır.

Avşa Adası Beyazsaray Koyu

 Harika bir doğal ortamın içerisinde yer alan koy Avşa Adası plajları ve koyları arasında en güzel koylarından biridir. Adını koya hakim bir konumda bulunan beyazsaray otelinden almaktadır. Koyda yer alan otel 1980`li yıllardan bu yana tatilcilere hizmet vermektedir. Ayrıca adamızın en eski ve en büyük otelleri arasındadır. Otel koyda bulunan tek konaklama tesisi olduğu için plajı daha özeldir. Koyun manastır bölgesi tarafından gelen yolu üzerinde harika bir manzarası vardır. Turkuaz bir renge sahip olan denizi tertemiz pırıl pırıldır.

 Koyda genel olarak otel müşterileri denize girmektedir. Genel olarak koy sessiz ve sakin bir yapıya sahiptir. Avşa adası`nda yer alan plajlar halka ait olduğu için koyda herkez denize girebilir. Beyazsaray koyunun denizi derin değildir. Bu nedenle yüzme bilen bilmeyen herkez rahatlıkla denize girebilmektedir. Sakin bir koyda denize girmeyi seviyorsanız beyazsaray koyunda denize girmeyi seveceksiniz. Harika bir doğa ve deniz manzarasına sahip olan bu koyda denize girmek çok ferahlatıcıdır.

avşa adası beyazsaray otel
Beyazsaray otelde gün batımı anı

 Beyazsaray koyunda alışveriş yapabileceğiniz bir mekan yer almamaktadır. Bunun yanında otelden içecek ve aperatif yiyecek alışverişi yapabilirsiniz. Eğer koyu ziyaret edecekseniz yanınıza temel ihtiyaç duyacağınız şeyleri almanız tavsiyemizdir. Ayrıca koyda günbatımı anı çok güzel yaşanmaktadır. Bu nedenle koydan ayrılmadan önce beyazsaray otelin restoranında akşam yemeği yemenizi tavsiye ediyoruz.

Beyazsaray Koyuna Ulaşım

 Avşa Adası beyazsaray koyu Avşa Adasında görülecek yerler arasındadır. Koya ulaşım için Avşa merkezden kalkan beyazsaray minibüslerine binmeniz yeterlidir. Minibüsler her saat başı koya hareket etmektedir. Dilerseniz bir ATM veya bisiklet türü bir araç kiralayarakda bu harika koya ulaşabilirsiniz. Koyun konumunu discolar yolu üzerinden adanın güneyine inen asfalt yolu takip ederek bulabilirsiniz. Bu yoldan ilerlediğinize karşınıza çıkacak olan kavşaktan manastır yoluna girmeniz gerekmektedir. Bölgeyi geçtikten sonra karşınıza çıkacak olan sahil yolunu takip ettiğinizde koya ulaşabilirsiniz.

 Bu muhteşem koya mutlaka uğramanızı tavsiye etmekteyiz. Koy hakkında sormak istediklerinizi konu altındaki yorum alanından bizlere sorabilirsiniz.

Avşa Adası Beyazsaray Koyu Tanıtım Vlogu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz