5 Kasım 2020
Kategori: Haberler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 puanlar, ortalama: 5,00 puan, toplam 5)
Loading...
5 Kasım 2020,
 0

2020 Yılı herkes için dünyada farklı bir yıl oldu. Corona (Covit-19) `un etkisi dünyada olduğu gibi ülkemizdede büyük ölçüde hissediliyor. Bundan ötürü insanlarında hayat tarzı etkileniyor ve bir çok kişi hayat tarzında değişikliğe gitme zorunluluğu yaşıyor.

Corona`nın etkilerinden bu yıl Avşa`da bundan büyük ölçüde nasibini aldı. 2020 Haziran ayı sezon başlarında adada neredeyse hiç kimse yoktu ve bir çok işletme kapalı bir biçimde iken herkes gelecekte neler olacağını merak ediyordu. Derken Temmuz ortalarından sonra faaliyetler ve gelenler arttı.Hiç kimsenin beklemediği ölçüde turist akını olsada gerçekte çoğu işletme sezondan memnun kalmadan işletmelerini kapatmak zorunda kaldı. Arkasından iyi giden havaların ekim ayının ortalarına kadar son 40 yılda hiç görülmediği kadar iyi gitmesinden ötürü bir çok yazlıkçı Avşa`da kalmayı tercih ettiler ama bu bunlada sınırlı kalmadı. Özellikle İstanbul`da yaşayanlar coronadan uzak, güvenli bir ortamda yaşamak istediklerinden kışı Avşa adası`nda geçirmeyi tercih ettiler. Bu nedenle adamızda özellikle kiralık ev arayışları ve ev satışları hiç olmadığı kadar artmış durumda. Aldığımız son duyumlara göre 1000`i aşkın kişinin Marmara Nüfus Müdürlüğü`ne kaydını yaptırmış, kayıtsız olarakda 200-300 kadar kişinin Avşa adasında yaşadığı düşünülüyor.Nüfus artışına paralel adamızdaki esnaf sayısındada artış yaşanıyor.

 Yaşanan bu durumlardan ötürü bu kış Avşa daha hareketli geçeceğe benziyor. Özellikle kış aylarının daha sakin ve huzurlu olması adamızı cazibe merkezi haline getiriyor.

Avşa Meydanı

Bir önceki konumuz olan Sahil Projesi İhalede adlı yazımızıda okumanızı öneririz.

158 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir