Bu Kış Avşa Daha Hareketli
2020 yılında avşa adasında kış ayları çok hareketli

2020 Yılı herkes için dünyada farklı bir yıl oldu. Corona (Covit-19) `un etkisi dünyada olduğu gibi ülkemizdede büyük ölçüde hissediliyor. Bundan ötürü insanlarında hayat tarzı etkileniyor ve bir çok kişi hayat tarzında değişikliğe gitme zorunluluğu yaşıyor.

Corona`nın etkilerinden bu yıl Avşa`da bundan büyük ölçüde nasibini aldı. 2020 Haziran ayı sezon başlarında adada neredeyse hiç kimse yoktu ve bir çok işletme kapalı bir biçimde iken herkes gelecekte neler olacağını merak ediyordu. Derken Temmuz ortalarından sonra faaliyetler ve gelenler arttı. Hiç kimsenin beklemediği ölçüde turist akını olsada gerçekte çoğu işletme sezondan memnun kalmadan işletmelerini kapatmak zorunda kaldı.

Bu yıl iyi giden havalar ekim ayının ortalarına kadar devam etti. Son 40 yılda hiç görülmediği kadar iyi gitmesinden ötürü bir çok yazlıkçı Avşa`da kalmayı tercih ettiler. Ama bu bunlada sınırlı kalmadı. Özellikle İstanbul`da yaşayanlar coronadan uzak, güvenli bir ortamda yaşamak istediklerinden kışı Avşa adası`nda geçirmeyi tercih ettiler. Bu nedenle adamızda özellikle kiralık ev arayışları ve ev satışları hiç olmadığı kadar artmış durumda. Aldığımız son duyumlara göre 1000`i aşkın kişinin Marmara Nüfus Müdürlüğü`ne kaydını yaptırmış. Kayıtsız olarakda 200-300 kadar kişinin Avşa adasında yaşadığı düşünülüyor. Nüfus artışına paralel adamızdaki esnaf sayısındada artış yaşanıyor.

Yaşanan bu durumlardan ötürü bu kış Avşa daha hareketli geçeceğe benziyor. Özellikle kış aylarının daha sakin ve huzurlu olması adamızı cazibe merkezi haline getiriyor. Kışın avşa nasıl adlı içeriğimizden bu dönemlerdeki hayat ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sizde adamıza gelmek istiyorsanız avşa`ya kışın ulaşım adlı içeriğimizi incelemenizde fayda var.

Avşa Meydanı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz