Avşa adasında Bunlara Dikkat Edin
Avşa adasında dikkat etmeniz gerekenler

 Merhaba değerli misafirlerim, Sizlere bu makalemizde avşa adasında bunlara dikkat edin konusunu işleyeceğiz. Avşa adası farklı coğrafi yapısı ve sosyal ortamı ile güzel bir tatil yeridir. Avşa adasının tatile gidilen bir çok yerden ayıran bir çok özelliği bulunmaktadır.

 Bu nedenle adamıza gelen bir çok tatilci dikkat edilmesi gereken bazı konuları göz ardı etmektedir. Bu konular bazen sorun olabilsede tatilinizde can sıkıcı olaylara sebeb olmadan alacağınız küçük tedbir ve önlemlerle buna mani olabilirsiniz. Bizde adamızı tanımayanlar için küçük bir uyarı niteliğinde bu konuya yer vermek istedik. Şimdi sizlere kısaca adamıza gelirken dikkat etmeniz gereken bazı küçük kuralları sıralayalım.

Avşa Adasında Bunlara Dikkat Edin

 İlk olarak adamıza günübirlik gelmeyi düşünenleri uyaralım. Avşa bulunduğu coğrafi şartlar geneli ana karadan uzak bir kesimde yer almaktadır. Gün içerisinde adamıza çeşitli yerlerden sefer yapılmaktadır. Sefer gidiş ve dönüş saatleri arasında sınırlı bir kapsamda bir gezi planı yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu çok yorucu olduğu gibi adamızdanda keyif almanıza mani olan bir unsurdur. Ayrıca şartlar istanbul`dan günübirlik gelmeyi düşünenler için hiçte uygun değildir. Bir diğer önemli hususta anakaradan ayrı kaldığınız dönemde yaşanacak bir hava muhalefeti durumunda mağdur olmanız işten değildir. Bu nedenle rezervasyon yapmadan önce Avşa Adası Hava Durumu bilgilerini önden inceleyiniz. Özellikle farklı yerleden son gün için günübirlik gelenlerin yolculuk dönüş biletlerinin yanabilir. İlaveten bu sorunun kaldığınız konaklama tesisleri açısından sorun olabileceğini ve aynı zamanda adamızdada yer bulmada sorun yaşanabileceğinide unutmamalısınız.

 Bir dikkat edilmesi gereken önemli hususta adamıza her saat başı sefer yapıldığını düşünmek. Böyle bir durum adamız için geçerli değildir. Seferler gün içerisinde sabah ve akşam saatlerinde gidiş ve dönüş olarak yapılmaktadır. Bu nedenle nasıl olsa her saat başı Avşa Adası`na arabalı feribot seferleri nasıl olsa vardır diye düşünmek yanlıştır. İstenmeyen durumların yaşanma riskini ortadan kaldırmak için feribot firmalarından sefer saatleri sorgulanmalısınız. Çok önemli bir detay olarak dönüş için bilet rezervasyonu yaptırmanızı kesinlikle öneriyoruz. Avşa adasına ulaşım detayları için tıklayınız.

Avşa Adasında Bankacılık İşlemlerine Dikkat Edin

 Bir başka dikkat edilmesi gereken hususta adamızdaki bankacılık işlemleri. Avşa adasında sadece bankamatikler bankacılık hizmet vermekte olup herhangi bir banka şubesi bulunmamaktadır. Bankamatiklerde bazen yoğun tatil günlerinde nakit para bitmekte ve bu nedenle işlem yapamamaktadır. Bankalar haftanın bir günü dışardan görevlilerini yollayarak bankamatik bakımı ve para yüklemelerini yapmaktadır.

 Bazı bankamatiklerde para yatırma bölümü bulunsada bazen para sıkışmakta ve bankamatik bu yüzden para yatırma işlemi yapamamaktadır. Bu nedenle adamıza gelirken ödemelerinizi yapmanızı ve gelirken yanınızda belirli bir miktarda nakit para bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

 Son olarak dikkat etmeniz gereken konuda temmuz ve ağustos aylarında adaya rezervasyonsuz gitmemeniz hususu. Nasıl olsa gittiğimde yer bulurum diyerek tatil planı yapmayı ertelerseniz bu başınıza dert açabilir. Çünkü bu aylarda ada yoğun olmakta ve konaklama tesislerinde yer bulunanamaktadır. Böyle bir durumla başbaşa kalırsanız yaz sıcaklarında yer arıyarak zaman kaybedersiniz. Böylelikle uzun ve yorucu bir maratona eşyalarınızla girerek tatilinizin ilk gününü kendinize zehir edersiniz. Bu yüzden avşa adasına gelmeden önce internet üzerinden Avşa apartları, otel ve pansiyonları araştırınız. Rezervasyon yaparak kendinizi garanti altına almayı ihmal etmeyin.

 Hepinize sorunsuz ve iyi bir tatil geçirmeniz dileği ile bu konumuzu noktalarken bir başka yazımızda tekrar görüşmek üzere hoşçakalın.

1 Yorum

  1. Selamlar.Bende bu bilgileri arıyordum.Adaya gelmeyi planlarken bu konuya rastladım.Bunları öğrenmem iyi oldu,yoksa mağdur olabilirdik.
    Gerçekten teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz