Bunları Yapmadan Dönmeyin
Avşa adası sahilleri

 Merhaba değerli ziyaretçilerimiz, avşa adasında bunları yapmadan dönmeyin. Adamızda kaliteli vakit geçirip tatilin keyfini çıkarın çünkü ikinci bir fırsatınız olmayabilir.

 Avşa adasına tatile geleceksiniz fakat tatilinizi nasıl renklendirip daha iyi ve unutulmaz hale getirebiliriz?. Bir çoğumuzun tatile çıkarken aklına takılan en büyük sorulardan en başta geleni bu olmaktadır. Tatilciler genelde bu sorunu tatile gittikleri yerlerde bulunan tur operatörleri ve turist rehberleri ile aşmaya çalışırlar. Genelde yerel bir tur firması veya rehber eşliğinde gidilen yerin özellikleri öğrenir, yapılacak aktiviteleri uygularlar. Avşa adasına tatile çıkacakların dikkat etmeleri gereken çok önemli husus ise avşa adasında böyle bir imkanın bulunmayışıdır. Bu sebeble rehberiniz biz olarak bu cennet adada yapmadan dönmemeniz gereken konulara değineceğiz.

Avşa Adasında Yapılacak Aktiviteler Nelerdir?

 Adamızın dört bir yanı denizlerle çevrili olmasının yanı sıra en büyük özelliğide kumsallarla çevrili olmasıdır. Avşa adası plajları çok yönlü ve çok renklidir. Adamızda gözünüzün gördüğü her yerde denize girebilirsiniz. Deniz, kum ve güneşin birbiri ile buluştuğu bu coğrafyada tatilinizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Bunun yanında diğer yapmanızı önereceğimiz şey adamızın çevresini bir tekne kiralayarak gezmek olacaktır. Ayrıca bu geziniz esnasında adanın tam karşısında bulunan fener adasına gitmeniz gezinize renk katacaktır. Yapılacak bir diğer güzel aktivitede adamızın her yanını kara yolu ile gezmeniz olacaktır. Yayan yada motorsuz araçlara yapacağınız bu gezi çok hoşunuza gidecek. Bu gezi esnasında manastır mevki ve yiğitler tarafında bulunan alibaba türbesinede mutlaka uğramalısınız. Önereceğimiz bir diğer konuda adamıza özgü olan meşhur midye tavanın tadına bakmanız. Denizden çıktığı gibi hazırlanarak servis edilen taze midyenin tadını hiç bir yerde bulamassınız. Adamızda yapılacak aktivitiler için gezilecek yerler içeriğimize göz atınız.

Avşa Adasında Neler Yapılır?

 Yine önereceklerimiz arasında yer verdiğimiz bir diğer önemli konuda adamızın meşhur şaraplarının üretildiği fabrikalara gitmeniz olacaktır. Burada şarabın adadaki tarihçesini ve kültürünü öğrenip dünyaca ünlü şarapların tadına bakabilirsiniz. Ayrıca yanınıza hatıra olarak alıp sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Bunu yapmasanız bile köy içinde bulunan şarap standlarından kendinize veya sevdiklerinize bu güzel hediyeyi alabilirsiniz. Nerede yemek yenir derseniz ve kısa kısa sıralarsak adamızın meşhur koylarında denize girip buradaki restoranlardan en güzel et ve deniz ürünlerinin tadına bakmak ruhunuza iyi gelecektir. Buraların doğasını içinize çekerek huzuru ve tertemiz havayı içinize çekmek ayrı bir keyiftir. Adamızın doğu sahilinde yer alan yiğitler köyü çevresini gezmek ve köyün sakinleri ile sohbet etmek iyi bir seçim olabilir. Yine adamızın eşsiz gün batımı manzarasına karşı akşam yemeğinizi yemek keyifli olacaktır. Sahilde veya bulunduğunuz apartın önünde mangal yakarak akşam yemeğinize hazırlanmak ayrı bir keyiftir. Köyümüzün güleryüzlü yaşlıları ile sohbet etmek ve son olarak olmassa olmaz diyebileceğimiz avşa adasının meşhur gece hayatı içine karışmak önerilerimiz arasında olacaktır.

 Kısaca sizlere rehber olmaya çalıştığımız ve yapmadan dönmeyin diyebileceğimiz önemli konularda rehber olarak sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Bunların haricinde kendi yaratıcılığınızı kullanarak adamızda çok renkli bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz