bursa avşa arası kaç km

 Bursa Avşa arası kaç km ve yol mesafesi kaç saat sürüyor?. Bursa`ya yakın tatil yerleri arasında bulunan Avşa Adası`na her yaz sezonu Bursa`dan binlerce tatilci geliyor. Daha önce adamıza gelmemiş olan Bursa`lı vatandaşlarımız ise yol süresini ve mesafesini merak etmekte.

 Tatil Rehberiniz olarak Bursa`lı misafirlerimiz için bu konuyu açıklayıcı bir içerik oluşturduk. Öncelikle Bursa yol güzergahını inceleyelim. Avşa Adası`na Bursa`dan gelebilmeniz için Balıkesir`in Erdek ilçesine gelmeniz gerekiyor. Bu etapda karayolundan Erdeğe geliyorken deniz yolu ile Adamıza gelebiliyorsunuz. 2 etapdan oluşan yolculuk sırasında Bursa Karacabey otobanı`ndan önce Bandırma ilçesine Bandırma`danda Erdek`e gelmek zorundasınız. Buraya geldikten sonra Erdek Avşa Adası Gestaş Feribotu ile adamıza ulaşabiliyorsunuz.

 Bursa Avşa arası kaç km diye soruyorsanız doğru yerdesiniz. Bursa Erdek arası yol mesafesi 129 Km olup 1 saat 48 dakikada Erdek`e ulaşım sağlanmaktadır. Adamız deniz mesafesi ile hesaplanınca toplam yol 137 Km tutuyor. Feribotla Erdek Avşa Adası mesafe gemi saatine göre değişmekte. Örneğin Erdek`ten 11:00`da hareket eden Gestaş gemisi ile 2 saatte adamıza ulaşabiliyorsunuz. Lakin akşam 19:00 gemisi ile gelirseniz yolculuk 3 saati buluyor. Yaz aylarında öğlen 14:30`dada ek sefer düzenlenmekte. Gestaş Erdek feribotu araçlı araçsız yolcu taşımacılığı yapan bir şirket. Feribot yaz kış sefer düzenlenmekte olduğu için Bursa`dan Avşa Adası`na ulaşım kolay olup yılın her zamanı rahatlıkla gelebilirsiniz.

 Aracınız bulunmuyorsa Bursa Otogarından Erdek`e otobüs ile gelebilirsiniz. Bursa Erdek arası otobüsler yaz kış hizmet veriyor. Eğer otobüs bulamazsanız alternatif olarak en yakın Bandırma`ya gelebilirsiniz. Bandırma Erdek otobüs seferleri sayfamızdan sefer tarife bilgilerini alabilirsiniz. Erdek Bursa arası otobüs ile 2,5 saati geçiyor. Erdek otogarı ile limanı arasında mesafe olduğu için taksi ile en çabuk limana gidebilirsiniz. Bir önemli detay otobüs ile gelirken gemi saatlerini kaçırmamanız için en az 1 saat öncesi Erdek`te olunuz. Son bir detay dönüşlerde Erdek Bursa Son Otobüs Seferi Gece 00:00`da yapılıyor. Otobüs ile erken saatte Bursa`ya dönebilmeniz için 17:15 Gestaş feribotuna binmeniz yeterli olacaktır.

 Son yıllarda İstanbul`dan sonra en çok talep Bursa üzerinden gelmektedir. Bursa`lı tatilciler ucuz konaklama imkanları ve eğlenceli gece hayatı nedeni ile adamızı tercih ediyorlar. Bursa`ya yakın tatil yerleri arasında bulunan adamıza daha önce hiç gelmediyseniz mutlaka ziyaret etmelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz