Çınar Koyu

 Çınar koyu plajı avşa adası koylar ve plajlar değerlendirmesinde ilk sırayı alan eşsiz bir plajdır. Avsa adası`nın en iyi ve en gözde plajı olarakta tanınmaktadır. Nezih ortamda en güzel koy olarakda bilinen koyda sessizlik, doğal ortam ve masmavi tertemiz bir deniz hakimdir. Bir insan tatilinde daha baska ne isteyebilirki. Çınar koyunda aradığınız huzuru bulacaksınız.
çınar koyu plajı avşa

Çınar Koyu Plajı Nasıl Bir Yer?

 Özellikle koya adını vermiş asırlık çınarın serinliğinde ismetin yerinde hem gündüz hem gece cok keyif alacaksınız. Tüten mangallar`dan gelen et balık kokusu sizin iştahınızı daha cok açacak. Ee temiz hava temiz deniz huzurlu bir ortamda daha baska insanın canı ne isteyebilir . Adaya gelin mutlaka ugrayın Avşa`da tatil yapmanın hazzını burda doya doya yaşayın.

 Çınar koyu plajı ayrıca Avşa`nın merkezinden sonra en büyük sahile sahip 2. plaj olma özelliğini taşıyor. Çoğunlukla Avşa`nın yerlilerinin denize girip dinlenmek için tercih ettiği plaj doğal güzelliği ile son yıllarda tatilci akınına uğruyor. Sahil bandında çeşitli kır gazinolarının olduğu plajda yeme içme servisi hizmeti alabiliyorsunuz. Özellikle bu koyda gün batımına doğru yenilen akşam yemeğinin tadı bir başka oluyor.

 En güzel gün batımlarının yaşandığı plaj ayrıca tertemiz bir denize sahip olmasından ötürü oldukça rağbet görmekte. Deniz seviyesinin girilebilir, orta derecede olduğu bu eşsiz plajda herkez güvenle denize girebilir. Özellikle çocuklu aileler plajda bulunmaktan keyif alacaklardır. Dalış ve su altı`nı izlemeyi sevenlerin yanlarına gözlük ve şnorkel getirmeleri tavsiyemizdir.

avşa çınar koyu plajı

Çınar Koyu Plajına Ulaşım

 Çınar koyu plajı`na ulaşım Avşa merkezden kalkan minibüs ve taksilerle sağlanıyor. Her yarım saatte bir ulaşım için karşılıklı seferler yapılıyor. Akşam 20:00`ye kadar yapılan seferler harici koya gitmek ve dönmek isteyenler taksi kiralamak zorunda. Özel aracı ile gidecek olanlar avşa merkezden çıktıklarında ilk mezarlık istikamenine gitmeliler. Buradan discolara yönelen yoldan güney istikametinde manastır mevkiine doğru sahil bandına paralel gitmeliler. Buradanda manastır kavşağına vardıktan sonra diğer istikametten yola devam ettiklerinde koya ulaşabilirler. Belirttiğimiz tarif üzerinden yön tabelalarını takip ettiğinizde plajı rahatlıkla bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz