avşa adasında çocuklar ile tatil
avşa adasında çocuklar ile tatil yaparken nelere dikkat etmeliyiz.

 Merhaba değerli okurlarımız, Sizlere bu seferki yazımızda avşa adasında çocuklar ile tatil konusu hakkında bilgiler vereceğiz. Çocuk sahibi olmanız avşada tatile çıkmanıza engel olmaz. Çocuklu bir aile için tatile çıkmak keyifli ve eğlenceli olabileceği gibi zor ve yorucuda olabilir.

 Avşada çocuğunuzla geçireceğiniz tatili kolaylaştırmak için yolculuğa çıkmadan önce bazı kontrolleri yapmanızda fayda var. Öncelikle çocuğunuzun sağlığından emin olmanız önerilir. Emin değilseniz doktor kontolüne götürmeniz ve ona göre önlemlerinizi almanız önerilir. İkinci olarak çocuğunuzun değişikliklere verdiği yanıtlara göre seyahat saatini ayarlamanız. Özellikle bununla ilgili adamıza gelirken gemilerde az yolcu sayısı olan saatleri tercih etmenizi öneriyoruz. Bu sayede daha geniş hareket alanı bulabileceğiniz gibi daha az kişi rahatsız olmuş olur. İstisna olarak uyku saatlerine denk getirmeniz sorunsuz bir yolculuk geçirmenizi sağlar. Üçüncü olarak her ihtimale karşı yanınıza bir miktar yiyecek ve çocuklarınızın sevdiği şeyleri almanız. Bu uzun süren veya gecikmeli yolculuklarda işinize yarayabilir. Dördüncü olarak yolculuğunuzda özellikle deniz otobüsü ile geliyorsanız ön koltuklardan almalısınız. Müsait değilse koridordan oda uygun değilse yanı boş olan koltuklardan yer ayırtmanızı öneriyoruz.

 Avşa`da çocuklar ile tatil için ise avşa adasında denize sıfır konaklama tesislerini tercih etmenizi öneriyoruz. Bunu önermemizdeki sebeb adamızdaki tesislerde çocuk clubu bulunmadığı için kendiniz balkon veya tesis önünde otururken çocuklarınız kumsalda oynama fırsatı bulur. Bu sayede sizinde gözünüzün önünden ayrılmamış olur. Bunun yanında Avşa Adası Plajları arasında yer alan Altınkum ve Çınar plajı çocuklarınız ile denize girebileceğiniz yerler arasındadır. Ayrıca ortam değişikliğinin çocuklara verdiği baskıdan ötürü alışıla gelmemiş değişikliklerlerden kaçınmanızı öneriyoruz. Eğer çocuklarınız ile doğa içerisinde bahçeli bir yerde tatil yapmayı düşünüyorsanız yiğitler köyü tavsiyemiz olacaktır. Bununla birlikte bir Atm kiralayarak çocuklarınızla beraber Avşa Adasında gezilecek yerler listemizdeki görülecek yerleri gezebilirsiniz. Son olarak rezervasyonsuz gelmemenizi, rezervasyonlu geliyorsanız kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

 Avşa adasında çocuklarla sorunsuz bir tatil için bunlara dikkat edin. Umarız sizler için hazırladığımız bu rehber çocuklarınız ile sorunsuz bir tatil için işinize yarar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz