avşa adası eğlence ve spor yerleri
Avşa adasında eğlence ve spor yerleri

Merhaba değerli dostlarım, Sizlere bu konumuzda avşa adası eğlence ve spor yerleri nerede yapılır detaylı bilgiler vereceğiz.

 Tatilimizde eğlence ve tabiki spor tutkunları için sportif etkinlikler en önemli konular arasında yer almaktadır. Adamıza gelecek misafirlerimizde alternatif yapabilecekleri etkinliklerle tatillerine renk katılabilirler.

Avşa Adasında Eğlence Ve Spor Yerleri Nerede?

 Avşa adası eğlence ve spor yerleri nerede dersek ilk olarak eğlence ve sporun bir arada olduğu su sporlarını ele alalım. Avşa`da her türlü su sporu yapılabilir. Bunların arasında bulunan sörf sporu içinde yiğitler köyü idealdir. Sörf tutkunlarının aradıkları uygun deniz derinliği ve sığlık dalfa olmayan kesimlerinde esen uygun doğal rüzgarların bulunduğu yiğitler köyü sörfçüler için biçilmiş kaftan. Ama ne yazıkki bölgede herhangi bir sörf okulu bulunmamakta. Henüz keşfedilmesede kendi takımlarına sahip sörfçülerin alternatif yapacağı etkinlikler arasında bulunmaktadır.

 Avşa adası dalış içinde çok uygundur. Dört bir yanı denizlerle çevrili bu güzel adanın çeşitli yerlerinde ortam dalış yapmaya uygundur. Su altında nefis manzaranın eşliğinde su canlılarını görebilip keşfedebileceğiniz bu sportif etkinliği büyük bir zevkle yapacaksınız. Su altı sporları`na meraklı olanlar için hatırlatma. Adamızda dalış okulu bulunmamaktadır. Önerimiz kendi takımlarına sahip profosyenel dalıcılar ve meraklıları içindir. Dalış noktalarına gidiş için iskeleden balıkçı teknesi kiralanabilmektedir. Dalış yerleri hakkında bir fikir oluşturmanız için avşa adası plajları rehberimizden yararlanabilirsiniz..

Avşa Adasında Yürüyüş ve Koşu Nerede Yapılır

 Adamızın doğal yapısı yürüyüş için uygun bir yapıdadır. Yürüyerek hem sağlıklı olabileceğiniz hemde doğal güzellikleri görebileceğiniz bu sportif etkinliği kendi başınıza veya sevdiklerinizle beraber yapabilirsiniz. Bunun için kıyı güzergahı yada adamızın merkezine yapacağınız turlar yeterlidir. Tracking için tecrübeli olanların yanlarına klavuz almaları gerekmesede bu kapsam dışında olanların yanlarına adayı tanıyan rehber olabilecek birini almalarında fayda vardır. Küçük bir uyarı yanınıza bir sırt çantası yapın. İçinde denize girmek için bir mayo ve deniz havlusu ile beraber temel ihtiyaç maddeleri bulunsun. Yinede ne olur ne olmaz yara bandı gibi ilk yardım malzemeleri bulunsun. Güneş gözlüğü ve şapka mutlaka olmalıdır. Adamızda yapılacak en güzel aktivite yerlerini Avşa Adası gezilecek yerler içeriğimizi inceleyerek kendinizde keşfedebilirsiniz.

Avşa Adası Su Spor ve Eğlence Yerleri Nerede?

 Denizde eğlenerek yapabileceğiniz bir diğer etkinlikte jet-ski, ringo ve muza binmek olacaktır. Avşa adasının her iki sahilinde başlangıç noktası bulunan turistik su sporları firmalarından yararlanarak tatilinizi eğlenceli hale getirebilirsiniz. Ayrıca Avşa Adası Yiğitler Köyü sportif faaliyetler için harika bir ortama sahiptir. Özellikle Yiğitler köy merkezi ve Altınkum Plajı arasında yürüyüş veya koşu yapabilirsiniz. Doğa gezisi meraklısı iseniz Yiğitler köyü içerisinden başlayıp Çınar Koyu`nda sonlanan bir gezi yapabilirsiniz.

 Koşucular ise sahil yolunu, gözden uzak bu etkinliği yapmak isteyenlerde sahil şeridinin arkasınında bulunan yolları kullanabilirler. Bisikletçiler ise sahil bandını boydan boya gezerek hem spor hemde eğlenceyi bir arada yapabilir. Yanlız yürüyüşçülere önerdiğimiz gibi yanlarına sırt çantası mutlaka almalılar.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz