7 Şubat 2020
Kategori: Avşa adası
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Loading...
7 Şubat 2020,
 0

Her geçen yıl popülaritesi artan avşa adasına gideceğim dönemde hava nasıl olacak sorusunu eminiz bir çok kişi kendine soruyordur.Bizlerde adada yaşayan bir birey olarak mevsimsel ve dönemsel olarak avşa adası hava durumu bilgilerini sizlerle paylaşacağız.

Avşa adasında genel olarak her yılın mayıs ayının ortalarında ısınan havalarla birlikte turizmde hareketlilikte görülmeye başlamaktadır.Bu dönemde hava sıcaklığı 21 derecenin üstüne çıkmakta olup gündüzleri sıcak geceleri ise serindir.

Haziran ayından itibaren yaz etkisini yaşayan avşa adasında haziran başlarında hava sıcaklığı gündüz 28-33 derece arasında olmaktadır.Ay ortalarından itibaren sıcaklık 35 dereceninde üstüne çıkabilmektedir.Geceleri ise serin olmayan ve bunaltmayan tatlı bir havaya sahiptir.

Temmuz ayında ise avşa adasın en sıcak dönemini yaşamaktadır.Yüksek sezonunda yaşandığı bu dönemde adamız en hareketli zamanını yaşamaktadır.Temmuz ayında hava sıcaklığı gündüz 35-41 derece arasında seyretmekte, geceleri ise çok bunaltıcı olmasada en sıcak dönemi.

Ağustos ayında genel olarak temmuz ayının etkileri görülmektedir.Ayın 20`sinden sonra hava sıcaklıkları nispeten azalsada gündüzleri oldukça sıcak geçmekte geceleri ise hafif serin olarak yaşanmaktadır.

Eylül ayında hava durumu mayıs haziran arası geçiş dönemi gibidir.Adamızın adalılarca tatil yaptığı bu ayda sonhabarın etkileri görülmekte olsada oldukça günler oldukça güzel yaşanmaktadır.

Hava durumunda akdeniz ve karadeniz etkisini daha çok hisseden avşa adasında haziran-temmuz ve ağustos ayları hava sıcaklıklarının en ideal olduğu zamanlar olup tatil yapabileceğiniz en güzel dönemlerdir.Bunun yanında bahar aylarında tatil yapmayı sevenler için en ideal ay ise Mayıs ayıdır.Eylül ayıda aynı nispetle değerlendirilebilir, tercih size kalmış.Merak ettiğiniz ve sormak istediğiniz soruları aşağıdaki yorum alanını kullanarak bize sorabilirsiniz

Bir önceki konumuz olan Ev Konforunda Bir Apart Bulabilirmiyim adlı yazımızıda okumanızı öneririz.

84 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp İletişim whatsapp