Avşa adasında hafta sonu tatili
Avşa adasında hafta sonu tatili

 Yoğun bir tempoda çalışan ve ağır sorumluluk altında bulunan insanlar hafta sonu tatili haricinde tatil yapmaya pek fırsat bulamaz. Özellikle istanbul`da çalışanlar için iş temposu yüksektir. Bunun yanında yaşanılan şehir trafiği eklenince yakın tüm bunlardan uzaklaşabileceği bir tatil yeri oldukça önem taşır.

 İşte bu noktada avşa adası hafta sonu tatili için biçilmiş bir kaftandır. Avşa adası kısa bir kaçamak yapıp şehir hayatının ve iş temposunun getirdiği stresten uzaklaşabileceğiniz harika bir tatil yeridir. İdo avşa seferleri her cuma günü istanbul üzerinden yapılmaktadır. Eğer istanbulda yaşıyorsanız işiniz kolay. Mesai saatinin hemen bitiminden sonra rahat rahat evinize gidip hazırlanarak avşa adasına hafta sonu tatili için bir kaçamak gezi yapabilirsiniz.

Avşa Adasında Hafta Sonu Tatili

 Her hafta Cuma gecesi ulaşabileceğiniz adamızda 2 gece tatil yaparak Pazar akşamları dönüş yapan deniz otobüsleri ile evinize dönebilirsiniz. Bu şekilde bir sonraki haftaya stresten arınmış ve dinlenmiş bir şekilde başlayabilirsiniz. Bu durum Tekirdağ`a ve Balıkesir`in Erdek ilçesine yakın olanlar içinde geçerlidir. Avşa adasına her cuma günü tekirdağdan düzenli olarak gece seferleri yapılmaktadır. Aynı şekilde her pazar akşamıda avşa tekirdağ seferleri yapılmaktadır. Erdek`ten gelenler ise akşam 19:30 feribotuna yetişerek hafta sonu kaçamağı yapabilirler. Yine aynı şekilde her pazar günü akşam saatlerinde Avşa`dan Erdek`e Gestaş feribot seferleri düzenlenmektedir. Yapılan tüm bu seferler hakkında ücret detayları için bilet fiyatları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 Peki 2 günde olsa hafta sonu tatilinizde avşa adasında neler yapabilirsiniz. Gece avşa adasına geldiğinizde sahilde bulunan balık restoranlarında sahil keyfi yapabilirsiniz. Çalınan canlı müzikler eşliğinde nefis deniz ürünlerinin ve yerli içeceklerin tadına bakabilirsiniz. Yemeğinizden sonra barlar sokağı`nda veya ada içlerinde bulunan discolarında eğlenebilirsiniz. Bir diğer gün avşa adası plajları olan Altınkum, Çınar koylarına gidebilirsiniz. Buralarda denizin ve güneşin tadını çıkararak adamıza özgü yerel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Sizlere özellikle adamızın meşhur midye tavasının tadına bakmanızı öneriyoruz.

 Gece dahilinde adamızın sahilini gezebilir hediyelikçiler çarşısından kendinize ve sevdiklerinize hediye alabilirsiniz. Bunların haricinde adamızın meşhur Avşa şaraplarının bulunduğu standlardan hatıra olarak kendinize nefis bir şarap seti alabilirsiniz. Kuma servis yapan nargile kafelerde şanslıysanız mehtap eşliğinde gecenin keyfini çıkarabilirsiniz. Son gününüzde ister sahilde vakit geçirebilir isterseniz bir elektrikli motor veya motosiklet kiralayarak adamızı çepeçevre gezebilirsiniz. Böyle bir gezide sizlere yiğitler köyü ve çevresini gezmenizi kesinlikle öneriyoruz. Adamızda yapabileceğiniz tüm aktiviteler için gezilecek yerler içeriğimizede bakmanızı tavsiye ediyoruz.

 Avşa adasında 2 gün kadar kısa bir hafta sonu tatili yapmanız bile ruhunuza iyi gelecektir. Adamızda oldukça kaliteli zaman geçirip tatil yapma imkanına sahip olacaksınız. Yazımıza burada son verirken sizlere bu derece eşsiz bir deneyimi kaçırmamanızı önermekteyiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz