avşa adası kamp alanları
Avşa adası kamp alanları nerede

 Merhaba değerli dostlarımız, Sizlere bu makalemizde avşa adasında kamp alanları hakkında bilgiler vereceğiz.

Avşa Adası Kamp Alanları Hakkında

Avşa adası ve çevresi hakkında ziyaretçilerimizden kamp alanları nerede olduğu konusunda sorular almaya başladık. Bizde bu konuda bilgi arayan tatilcilere yardımcı olmak adına nerelere kamp kurulur veya uygundur bilgiler vermek istedik. İlk olarak Avşa adasında gezilecek yerler nereleri bunları öğrenmelisiniz. Adamızda yerleşim doğu ve batı sahili üzerinde yoğunlaşmaktadır. Yerleşim adanın kuzey noktalarına doğru seyrelirken güney sahilinde tek tük yapılaşma görülmektedir. Uygun hava şartları ve yerleşimin yoğun olmaması nedeni ile doğa içerisinde tatil yapmak isteyenler için Avşa adası`nın güney sahilleri uygundur. Yanlız şöyle bir durum söz konusudur. Özellikle çadır kurmak isteyen tatilciler için işletme olarak resmi bir kamp alanı bulunmamaktadır.

 Bu nedenle adamızın bir çok yerinde su ve diğer ihtiyaçlarını görme şansına sahip değillerdir.  Bunun yerine restoranların yer aldığı koylara yakın noktalara çadır kurmak bu sorunu ortadan kaldırır. Birde çadır kurarak kamp yapmak isteyen tatilciler belediye zabıta amirliğinden gerekli izin ve bildirimleri yapmak zorundadır. Karavan ile gelenler avşa adasının beğendikleri bir noktasında kamp kurabilirler. Ufak bir gezi yaparak bol çeşitli ve alternatifli yerlere ulaşmanızda mümkündür.

Avşa Adasında Kamp Kurulacak Yerler

Avşa adasında izin almadan kuracağınız kamp başınıza iş çıkarabilir. Bu nedenle mutlaka ama mutlaka izin alarak kamp kurun. Bir diğer önemli husus eğer kuracağınız kamp yerleşimden uzak kırsal bir alandaysa yanınıza yeterli yiyecek ve içecek alınız. Zira geceleri avşa içinde uzak bir yerdeyseniz ulaşım sorun olabilir. Eğer kuracağınız kamp`da ateş yakmak gibi bir düşünceniz varsa kampınızı ağaçlık bölgelerden uzakta kurmanızda fayda var. Çünkü adamızın yapısı yangın çıkmasına müsaittir.

 Bize sorarsanız kamp kurulacak en güzel alanlar karadut, tavşanlı, altınkum ve çınar koylarıdır. Koylar hakkında detaylı bilgi için Avşa plajları sayfamızı inceleyiniz. Bu koylara yakın noktalarda bulunan çeşitli ufak koylardada gözlerden uzak kamp yapma şansına sahip olabilirsiniz. Yinede adamızda kamp kurmaya karar verirseniz özel ve temel bazı ihtiyaç malzemelerini yanınızda bulundurmakta ve bunlara dikkat etmekte fayda var. Temel ihtiyaç maddelerini karşılamak için Avşa Adası Marketleri yeterli olacaktır. Son olarak avşa adası doğal yaşamında vahşi yaban hayatı yoktur. Koruyucu olarak sinek ve böceklere karşı bazı maddeleri yanınızda bulundurmanızda yarar var.

3 YORUMLAR

  1. biraz önce belediyeyi aradım 0226 896 33 00 numarayı kamp kurmak kurulla yasaklanmış. başka bir yol varmı kamp kurmanın yada gercekten bu bilgi dogrumu. ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz