13 Mayıs 2013
Kategori: Avşa Rehberi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 puanlar, ortalama: 1,00 puan, toplam 5)
Loading...
13 Mayıs 2013,
 3

Merhaba değerli dostlarımız,

Sizlere bu makalemizde avşa adasında kamp alanları hakkında bilgiler vereceğiz.

Avşa adası ve çevresi hakkında ziyaretçilerimizden kamp alanlarının nerede olduğu konusunda sorular almaya başladık. Bizde bu konuda bilgi arayan tatilcilere yardımcı olmak adına nerelere kamp kurulur veya uygundur bilgiler vermek istedik. Adamızda yerleşim doğu ve batı sahili üzerinde yoğunlaşmaktadır. Yerleşim adanın kuzey noktalarına doğru seyrelirken güney sahilinde tek tük apılaşma görülmektedir. Uygun hava şartları ve yerleşimin yoğun olmaması nedeni ile doğa içerisinde tatil yapmak isteyenler için avşa adasının güney sahilleri uygundur. Yanlız şöyle bir durum söz konusudur. Özellikle çadır kurmak isteyen tatilciler için işletme olarak resmi bir kamp alanı bulunmadığından adamızın bir çok yerinde su ve diğer ihtiyaçlarını görme şansına sahip değillerdir.  Bunun yerine restoranların yer aldığı koylara yakın noktalara çadır kurmak bu sorunu ortadan kaldırır. Birde çadır kurarak kamp yapmak isteyen tatilciler belediye zabıta amirliğinden gerekli izin ve bildirimleri yapmak zorundadır. Karavan ile gelenler avşa adasının beğendikleri bir noktasında kamp kurabilirler. Ufak bir gezi yaparak bol çeşitli ve alternatifli yerlere ulaşmanızda mümkündür.

Bize sorarsanız kamp kurulacak en güzel alanlar karadut, tavşanlı, altınkumve çınar koylarıdır. Bu koylara yakın noktalarda bulunan çeşitli ufak koylardada gözlerden uzak kamp yapma şansına sahip olabilirsiniz. Yinede adamızda kamp kurmaya karar verirseniz özel ve temel bazı ihtiyaç malzemelerini yanınızda bulundurmakta fayda var. Son olarak avşa adası doğal yaşamında vahşi yaban hayatı yoktur. Koruyucu olarak sinek ve böceklere karşı bazı maddeleri yanınızda bulundurmanızda yarar var.

Bir önceki konumuz olan Güneş Motel Haritası adlı yazımızıda okumanızı öneririz.

20.826 kişi

3 Yorum “Kamp Alanları

  1. onur dedi ki:

    çadır kurmak için uygun yerler varmıdır şuan

  2. Emre dedi ki:

    Şuan varmidir kamp yeri ne gibi şeyler lazim kamp için

  3. berke dedi ki:

    biraz önce belediyeyi aradım 0226 896 33 00 numarayı kamp kurmak kurulla yasaklanmış. başka bir yol varmı kamp kurmanın yada gercekten bu bilgi dogrumu. ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp İletişim whatsapp