Mavi Yolculuk
Avşa Adası Mavi Yolculuk

Merhabalar sayın ziyaretçimiz, Sizlere bu konumuzda avşa adasında mavi yolculuk hakkında ayrıntılar sunacağız.

 Tatil yapmak için deniz ve plaj turizmi yapan yerleri seçmenin bir nedeni vardır, bununda nedeni tabiki deniz zevkin ta kendisidir. Dalgalar ve rüzgara karşı denize açılmanın verdiği rahatlığın birbirine karışımı. Doğa ile içiçe arkadaşlarla bir arada iletişim içinde olmak bir başkadır bu alemde. Tekne ile gezmek için pırıl pırıl suyun ve bol güneşin yer aldığı Avşa adası çevresinde mavi yolculuğun tadı bir başkadır. Uzun bir aradan sonra adamızda yeninden başlayacak olan mavi yolculuk turlarına sizde hazırlanın. Zira karadan pek çok açıdan göremiyeceğiniz eşsiz güzellikteki koyları ve plajları bu tur sayesinde göme şansına sahip olacak, avşa adası tatilinizde hoşça vakit geçireceksiniz.

Avşa Adası Mavi Yolculuk Turları

 Sabah saatlerinde avşa iskelesinden hareket edecek olan tur teknelerinden başlayacağınız yolculuk ile aynı gün içerisinde avşa adasında gezilecek yerler nereleri diye merak edenlerin tüm bu yerleri görerek hem zamandan hem ortamdan istifade edecekler. Gün boyunca akşam saatlerine kadar devam eden yolculuk müzikler eşliğinde keyifli anları ve sohberleri size sunarken adamızın güzel koylarından birinde manzaraya karşı yemek yeme zevkinede sahip olacaksınız. Tüm bunlardan sonra başlangıç noktasına geri döneceğiniz yolculuk boyunca keyifli zaman geçireceğiniz ve ruhunuzun dinleneceğini garanti ediyoruz.

 Eğer bir tekne kiralayıp kendiniz bir mavi yolculuk yapacaksanız avşa adası iskelesinde bulunan rıhtım cafe`den destek alabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız turlarda denizden manastır sahiline, oradan çamlık koyuna gidebilirsiniz. Bu iki yerde yüzmeniz mümkünse çamlık koyunda sahile çıkmanız tavsiyemizdir.

Yolculuk İçerisinde Görülecek Yerler

 Buradan yola çıktığınızda beyazsaray koyu karşınıza çıkar. Arkasından avşa adasının meşhur plajı çınar koyu`na demir atabilirsiniz. Buradanda yola çıktığınızda sırası ile kumburnu, karadut, çok incir ve altinkum koylarına çıkarsınız. Bu noktadan sonra durağınız yiğitler köyü olacaktır.

 Buradan ayrıldığınızda çiftlik, kanburtarla ve akvaryum koyları, arkasından mavikoy ve yine başladığımız yer olan avşa iskelesine varırsınız. Tüm bu yerler hakkında detaylı bilgiler için Avşa Adası gezilecek yerler sayfamızı inceleyiniz. Dilerseniz yiğitler köyü`ne geldikten sonra Avşa Adasına yakın adalar olan paşalimanı ve koyun adalarını ziyaret edebilirsiniz. Alternatif olarak ekinlik ve marmara adasını bu turunuza dahil edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz