Mavikoy

 Mavikoy plajı avşa adası plaj ve koyları arasında yer alan eşsiz gün batımı ile tanınan güzel plajlar arasında yerini almaktadır.

 Avşa adasının kuzey batısında, şimdiki yat limanı`nın bulunduğu yerde bulunan güzel koylardan birisidir. Adını masmavi denizinden alan bu koy avşa`da gezilecek yerler arasında. Avşa adasında denize girilecek yer arayanlara alternatif olan mavikoy`u sizde beğeneceksiniz.

 Mavikoy adamızın siteler bölgesi olarakda bilinen yerleşim yerinin hemen kıyında yer alır. Yazlıkçıların bulunduğu alanda alışveriş yapabileceğiniz marketlerde bulunmaktadır. Alternatif zamanlarda değerlendireceğiz bu güzel koyda harika gün batımı manzarası izleniyor.

Mavikoy plaji avşa
Mavikoy plaji avşa

 Mavikoy`da deniz seviyesi düşüktür. Bu yüzden denize herkes rahatlıkla girebilir. Sakin bir plaj olmasından ötürü güneşlenmek için idealdir. Top oynamayı seviyorsanız bazı zamanlar futbol maçlarına denk gelebilirsiniz.

 Mavikoy`a ulaşım Avşa merkez`den kalkan belediye minibüsleri ile sağlanıyor. Her 15 dakikada bir hareket eden minibüslerle bu eşsiz koya gidebilirsiniz. Özel aracınız ile gidecekseniz merkezden kuzeye giden yolu takip etmelisiniz. Merkezden yön tabelalarını izlediğinizde yaklaşık bir 4 km sonra bu plaja ulaşabilirsiniz.

 Mavikoy son zamanlarda yat limanının yaratmış olduğu olumsuzluklar nedeni ile eski popülerliğini yitirmiş olsada nefis gün batımları ile görülmeğe değer.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz