Ne Zaman Tatile Gelinir
Avşa adası çınar koyunda güzel bir temmuz günü.

 Merhaba değerli ziyaretçimiz, Size bu içeriğimizde avşa adasına ne zaman tatile gelinir konusunu işleyeceğiz.

 Bilindiği üzere Avşa adası marmara bölgesinde bulunmaktadır. Bulunduğu coğrafi konum sebebi ile adada akdeniz,karadeniz ve kara ikliminin etkileri görülmektedir. Bu sebebten ötürü farklı bir iklim yapısına sahip olan adada kışları yağışlı ve soğuk olmaktadır. Bahar aylarında ise ılık ve yer yer yağış görülmektedir.

Avşa Adasına Ne Zaman Tatile Gelinir

 Yaz aylarının gelmesi ile avşa adasına ne zaman tatile gelinir diyorsanız özellikle haziranın ikinci haftasından sonra iyice ısınan havaların etkisi ile tatile gelenlerin sayısında artış görülmektedir. Ada yerli turizme hitap etmektedir. Aynı tarihlerde okulların kapanmasına paralel büyük ölçüde tatile gelenlerin doldurduğu avşa adasında temmuz ve ağustos ayları dolu dolu geçer. Hareketin ve yaz çoşkusunun her yerde görüldüğü avşa adasında bu aylar oldukça neşeli ve eğlencelidir. Bu dönemde eğlence yerlerinin yanı sıra koylarda ve adada bulunan tüm işletmeler açık bulunmaktadır. Adamız tüm çömertliği ile sizleri ağırlamak için beklemektedir.

 Bu sebeble gelenlerin memnun ayrıldığı avşa adasında haziran ve eylül aylarındada sessiz sakin bir biçimde alternatif tatil yapılabilir. Haziran ve eylül aylarında ılık ve keyifli bir yaz deneyimi yaşanabilir. Eğer sakinliği ve doğanın tüm güzelliklerini görmek isterseniz önerimiz bu aylarda tatil yapmanız olur. İlaveten bu aylarda bütün konaklama tesisleri %50 indirimlidir.

 Mayıs ve haziran aylarında gelenler için avşa adasına kalacak yer bulmak kolaydır. Lakin bu aylarda çeşitlilik temmuz ve ağustos aylarına nazaran daha azdır. Bu nedenle bu aylarda tatile gelecek kişiler için kalacak yerler arayışlarında ilk olarak sahil bandındaki Avşa apart, otel ve pansiyonlar bakmalarını tavsiye ediyoruz. Kalınacak yerler konusunda daha ayrıntılı bilgiler için Nerede Kalınır içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

 Bize nezaman tatile gelinir diye soracak olursanız bunun sizin ne aradığınıza bağlı olduğu cevabını alırsınız. Kişisel görüşümü soracak olursanız avşa adasının en keyifli zamanları haziran ve eylül aylarıdır. Bu dönemlerde adamız hem fazla kalabalık değildir, hemde avşa plajları daha temizdir. Ayrıca doğanın keyfini en güzel bu aylarda çıkarabilirsiniz. Bunu nasıl yaparız diyorsanız avşa`da gezilecek yerler içeriğimizi inceleyin. Rehberimiz yolu ile kendinize en iyi tatil planını yapabilirsiniz. Diğer yandan konaklama fiyatları ise yüksek sezona göre yarı yarıya olduğundan yapacağınız tatil daha hesaplı maliyetler olarak karşınıza çıkacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz