Avşa Adasında Nerede Kalınır
Avşa Adasında Nerede Kalınır

 Merhaba değerli ziyaretçilerimiz, Sizlere bu makalemizde avşa adası nerede kalınır konusu hakkında bilgiler vereceğiz. Avşa adasına tatile gelmeyi düşünenler adamızda nerede kalınır sorusuna cevap arar dururlar. Sizde böyle bir durumla karşı karşıya kalmışsanız bu yazımızı okuyorsunuz demektir.

Avşa Adası Nerede Kalınır

Adada kalınacak yerler bulundukları ortam özelliklerine göre üçe ayrılır. Bunların haricinde işin ekonomisinde iseniz bu sayı dörde çıkar. Şimdi sizlere bu ortamların açılımını yaparak tercihinizi ne yönde yapacağınıza yardımcı olalım. Avşa`ya geldiğinizde adanın giriş noktası olan iskele meydanına ilk adımlarınızı atmış olacaksınız.

 Burada ilk göreceğiniz şey beldenin iskele merkez olarak iki sahile bölünmüş olduğudur. Adada yerleşim bu iki sahil kesiminde bulunmakta olup yaşam ve kalınacak yerler iç içe olcak şekilde bir tablo karşınıza çıkar. Adanın bu özelliği sayesinde istediğiniz herşeye kolay ulaşabileceğiniz gibi yorulmadan keyif verici bir tatilide yanında yapmış olursunuz. Şimdi diyeceksinizki biz ne yapalım Avşa Adası içerisinde nerede kalalım?.

Komisyonculara Dikkat

  İlk tavsiyemiz iskelede size yer tavsiye eden insanların hücümundan kendinizi kurtarıp her iki sahilide izlemeniz olacak. Burada sizin ilk izlenimleriniz ve aldığınız sinerji önemli. Buna göre bir başlangıç rotası yaptıkdan sonra belirlediğiniz sahil istikametindeki yolu takip ederek yol üzerinde sıra sıra karşınıza çıkacak oteller, apartlar veya pansiyonlar arasından bir tercih yapmak olacaktır. Bu esnada yol üzerinde sizleri pansiyon vaadi ile bir yerlere götürmek isteyen kişiler çıkabilir. Bunlara aldanmayın çünkü karşınıza çıkan kişi adanın sorunu olan ve çözüm aranan komisyonculardan biri olabilir. Bu yüzden direk işletmeci ile görüşmekte fayda var zira bunu atlar işin kolayına kaçarsanız tatil ücreti üzerine komisyon bedelinide dahil etmekten başka şansınız olmayacak.

Nerelere Bakmalı

 Peki bu sahillerin ne gibi özellikleri var diyecekseniz onuda açıklayalım. İskelenin sağ kısımında bulunan kesim adanın elit ve popüler mekanlarının bulunduğu bir yer olup gece hayatı`nında içinde olduğu canlı, hareketin her daim bulunduğu bir ortama sahiptir. Eğer eğlenceyi seviyor ve hareketin içinde bulunmayı seviyorsanız tercihiniz bu istimakette olmalı. İşin ekonomisi içine kaçanlar ve hareketten uzak kalamayanlar için sahil kesiminde bulunan konaklama tesislerinin adanın diğer yerlerine göre daha pahalı bir yapısı olduğunu hatırlatırız. Burada tavsiyemiz sahilden biraz içeri kesimlerde bulunan otel ve pansiyonları tercih etmeleri olacaktır.

 Diğer sahile gelince burası adanın en uzun sahil şeridine sahiptir. Bununla beraber hareket olsada sahil ve yerleşim büyük olduğundan kendini pek göstermez. Bu sayede biraz daha sakin bulabileceğiniz bu kesimde konaklamak sizin tercihinize kalmış,eğer kendinizi biraz daha özel bir tatil düşünüyorsanız sahil kesiminin bitiş yolu üzerinde karşınıza çıkacak olan belediye parkının ilerisinde karşınıza çıkacak otel ve pansiyonları tercih etmeniz olacaktır. Hem sakin hemde yazlıkların içerisinde bulunan ortamı sayesinde daha nezih olan bu kesimde güzel bir tatil şansını yakalamış olursunuz. Bunların haricinde daha ekonomik ve uygun kalınacak yerler peşinde iseniz merkez ve merkezin iç kesimlerinde yer alan konaklama tesislerini tercih etmelisiniz. Tatilinizde kalınacak yere çok önem vermiyorsanız müşterek hizmet veren pansiyonları küçük bir araştırma yaparak bulabilirsiniz.

Avşa Adası Ucuz Nerede Kalınır

 Avşa adasındaki otel ve pansiyonlar apart tipinde genelde 2 ve 3 yataklı olup,oda içerisinde mutfak ve banyo dahil hizmet vermektedirler. Bu yatak kapasitesi üzerinde kalınacak yerleri bulmanız şansa kalmış. Tatilinize 3 kişiden fazla gelecekseniz kendinize yazlık kiralık ev veya villa tutun. Günlük olarak kiralayabileceğiniz bu yerlerde hem rahat eder hemde tatilinizi daha ekonomik hale getirirsiniz. Bunlardan hiç birisi sizin aradığınıza uymuyorsa kısaca insanlardan ve stresten kaçıyorsanız istikametinizi yiğitler köyü`ne yöneltin. Burada genelde ev tipi pansiyon ve kiralık daire bol bol karşınıza çıkar. Eğer tercihiniz bu yönde ise sessiz sakin yeşillikler içerisinde huzur dolu bir tatili avşaya göre %50 daha ucuza şansınıda yanında yakalamış olacaksınız. Son olarak islami usullere uygun kalınacak konaklama tesisleride yiğitler köyünde bulunmaktadır.

Avşa Otel Önerileri

  • Çankırı Otel
  • Yaren Otel
  • Palmiye Otel
  • The Park Otel
  • Yarar Otel

Yiğitler Köyü Otel Önerileri

  • Bahar Aqua Resort Otel
  • Afissia Garden Hotel
  • Lavinia Butik Otel
  • Altınkum Tatil Konakları
  • Bozyiğit Evleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz