Avşa Ramazan Bayramı Tatili
Avşa Ramazan Bayramı Tatili 2021

Merhaba sevgili ziyaretçimiz, Size bu makalemizde avşa adasında ramazan bayramı tatili 2021 yılı konusunda önerilerde bulunup neler yapılır bilgilendireceğiz. Bu yıl nisan ayı ortalarında süre gelecek olan bir aylık ramazan ayı 11 mayıs tarihlerinde son bulacak. Akabinde 12 mayıs  çarşanba günü başlayacak olan bayram tatili  pazar günü bitiş itibarı ile 5 gün tatil yapma imkanını sizlere sunacaktır.

Avşa Adası Ramazan Bayramı Tatili 2021

 Peki avşa adasında ramazan bayramı tatili için neler yapmalıyız? Öncelikle bayram dönemlerinin Avşa adası ve civarında çok yoğun yaşandığını sizlere belirtelim. Bu nedenle adamızda tatil yapmayı planlıyorsanız otel veya pansiyon rezervasyonu yapmadan gelmeyin veya nasıl olsa adada yer bulurum mantığında olmayın. Çünkü geçtiğimiz yıllarda bu tarz düşünen insanlar avşa adası ve civarına tatile geldiklerinde bayram dönemini yer bulamadıklarından tatillerini dışarda geçirdiler. Ayrıca deniz otobüsü olsun isterde yolcu gemisi olsun biletlerinizi gidiş dönüş almayı ihmal etmeyin. Özellikle araçlı gelenler hem gelirken hem dönüş için araç rezervasyonunu yaptırmayı ihmal etmesin.

 Ayrıca yanınızda bir miktar nakit para bulundurmayıda ihmal etmeyin, zira kalabalık dönemde bankamatiklerde nakit para sıkıntısı yaşanabiliyor ve bankacılarda bayram tatili yapıyor. Yanınızda ihtiyaç duyabileceğiniz ilaç olsun vs vs tedariklerinizi bulundurun. İyi bir avşa tatili için tedbirli olmanızda yarar var nede olsa ada dört bir yanı deniz.

 Uzun süren bir çalışma döneminden sonra tatillerini bayrama göre planlayan bazı turistlerimiz bayram döneminde avşa ve çevresinin durumu hakkında fikir sahibi değillerdir.

Bayram Tatili İçin Nasıl Rezervasyon Yapılır

 Özellikle bazı kesim son gün adaya gelme yada rezervasyon için araştırma yapma hatasına düşerler. Buda çok büyük promlem yaşamalarına neden olur. Birincisi arefe günü dahil avşa adası ve civarında yer bulmak mümkün değildir. En ufak ve en uzakta yer alan pansiyon ve evlerde dahil ada dolar taşar. Bu nedenle özellikle deniz kenarında denize sıfır tatil düşünenler en az bayrama 15 gün kala ön rezervasyonlarını gerçekleştirmeliler. Yoksa tatil planları büyük bir sıkıntıya girer yada son anda başka bir plan yapılması durumu ile başbaşa kalırlar, buda keyifli ve huzurlu bir tatil yapmanıza engel olur. Rezervasyon için Avşa Adasında nerede kalınır sorusuna bir cevap bulmanız gerekir. Diğer yandan huzurlu bir tatil için dikkat etmeniz gereken bir çok şey olabilir. Bayram dönemlerinde açık olan ve adadaki mekanları bilmenizde fayda var.

 Aşağı yukarı 120.000 civarı gelen turistlerle dolan adada yer bulmak imkansızdır. Plajlar eğlence yerleri cafe ve barlar aşırı izdiham yaşanmaktadır. Bu sebeble tatilcilerin günün her saatinde düşündükleri aktivite için erken davranmaları gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse günün büyük bir bölümünün geçtiği sahillerden günün ilk saatlerinde yer kapmak gerekiyor. Özellikle şezlong düşünenler dahada erkenci olmak zorunda. Bu ve buna benzer şeyler içinde bu durum geçerlidir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz