13 Haziran 2013
Kategori: Avşa adası
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Loading...
13 Haziran 2013,
 1

Merhaba sevgili ziyaretçimiz,

Size bu makalemizde avşa adasında ramazan bayramı tatili konusunda önerilerde bulunup neler yapılır bilgilendireceğiz. Bu yıl temmuz ayı başlarında süre gelecek olan bir aylık ramazan ayı 7 ağustos tarihlerinde son bulacak. Akabinde 8 ağustos perşembe günü başlayacak olan bayram tatili her nekadar cumartesi son bulsada başlangıç ve bitiş itibarı ile 4 gün tatil yapma imkanını sizlere sunacaktır.

Peki avşa adasında ramazan bayramı tatili için neler yapmalıyız? Öncelikle bayram dönemlerinin avşa adası ve civarında çok yoğun yaşandığını sizlere belirtelim. Bu nedenle adamızda tatil yapmayı planlıyorsanız otel veya pansiyon rezervasyonu yapmadan gelmeyin veya nasıl olsa adada yer bulurum mantığında olmayın, çünkü geçtiğimiz yıllarda bu tarz düşünen insanlar avşa adası ve civarına tatile geldiklerinde bayram dönemini yer bulamadıklarından tatillerini dışarda geçirdiler. Ayrıca deniz otobüsü olsun isterde yolcu gemisi olsun biletlerinizi gidiş dönüş almayı ihmal etmeyin. Özellikle araçlı gelenler hem gelirken hem dönüş için araç rezervasyonunu yaptırmayı ihmal etmesin.

Ayrıca yanınızda bir miktar nakit para bulundurmayıda ihmal etmeyin, zira kalabalık dönemde bankamatiklerde nakit para sıkıntısı yaşanabiliyor ve bankacılarda bayram tatili yapıyor. Yanınızda ihtiyaç duyabileceğiniz ilaç olsun vs vs tedariklerinizi bulundurun.İyi bir avşa tatili için tedbirli olmanızda yarar var nede olsa ada dört bir yanı deniz.

Uzun süren bir çalışma döneminden sonra tatillerini bayrama göre planlayan bazı turistlerimiz bayram döneminde avşa ve çevresinin durumu hakkında fikir sahibi değillerdir.

ramazan-bayrami-tatili

 

Özellikle bazı kesim son gün adaya gelme yada rezervasyon için araştırma yapma hatasına düşerler. Buda çok büyük promlem yaşamalarına neden olur. Birincisi arefe günü dahil avşa adası ve civarında yer bulmak mümkün değildir. En ufak ve en uzakta yer alan pansiyon ve evlerde dahil ada dolar taşar. Bu nedenle özellikle deniz kenarında denize sıfır tatil düşünenler en az bayrama 15 gün kala ön rezervasyonlarını gerçekleştirmeliler. Yoksa tatil planları büyük bir sıkıntıya girer yada son anda başka bir plan yapılması durumu ile başbaşa kalırlar, buda keyifli ve huzurlu bir tatil yapmanıza engel olur.

Aşağı yukarı 120.000 civarı gelen turistlerle dolan adada yer bulmak imkansızdır. Kumsallar eğlence yerleri cafe ve barlar aşırı izdiham yaşanmaktadır. Bu sebeble tatilcilerin günün her saatinde düşündükleri aktivite için erken davranmaları gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse günün büyük bir bölümünün geçtiği sahillerden günün ilk saatlerinde yer kapmak gerekiyor. Özellikle şezlong düşünenler dahada erkenci olmak zorunda. Bu ve buna benzer şeyler içinde bu durum geçerlidir.

Bir önceki konumuz olan Arzum Motel Haritası adlı yazımızıda okumanızı öneririz.

7.737 kişi

1 Yorum “Ramazan Bayramı Tatili

  1. YAKUP dedi ki:

    27 TEMMUZ İÇİN FİYA ALABİLİR MİYİM? 2 KİŞİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir