Tavşanlı Plajı

 Adamızın doğal güzellikleri ile meshur olan tavşanlı plajı koyu denizi kumu doğası ile insana yenilendiğini hissettiriyor.

Tavşanlı plajı koyu avşa
Tavşanlı plajı koyu avşa

Tavşanlı Koyu Plajı

 Avşa adası plajları arasında popülerlik sıralamasında 3. sırada olan plaj tatilcilerin gözdesi. Avşa adasının güney sahilinde yer alan tavşanlı plajı harika bir ortama sahip. Bölge ayrıca bir koy olduğu için Tavşanlı koyu olarakda adlandırılıyor. Sahil bandındaki yabani orkide çiçekleri ve çamlıktan oluşan yapısı ile bir doğa cenneti. Ayrıca adalar ve çanakkale kıyılarına bakan manzarası ile müthiş bir ortama sahip bir yer. Küçük ama sevimli bir sahili olan tavşanlı plajında deniz derinliği orta derecede. Bu yapısı ile yüzme bilen veya bilmeyen her kese hitap eder. Ayrıca çamlık altında çam ağaçlarının gölgesinde yer alan kır gazinosu ile yemek yiyebileceğiniz ortama sahip. Aynı şekilde kendinize soğuk içecekler söyleyip harika deniz manzarasına karşıda dinlenebileceğiniz bir yer.

avşa tavşanlı plajı koyu

 Tavşanlı plajı konum olarak Altınkum plajı`nın 750 metre ilerisinde bulunuyor. Buraya Altınkum plajından rahatlıkla yürüyebilirsiniz. Plajın Yiğitler köyü`ne yakın olması yiğitlerde tatil yapacak misafirlerimiz için avantaj taşıyor. Tavşanlı koyu plajı`na Avşa merkezinden her yarım saatte kalkan minibüslerle ulaşabilirsiniz. Dilerseniz takside kiralayabilirsiniz.

 Önemli not: Plaja servisler akşam 19:00`a kadar yapılıyor. Bu saatten sonrasına kalan tatilciler taksi kiralamak zorunda.

Tavşanlı Plajında Neler Yapılır?

 Bir çok tatilci minibüsleri kaçırmamak için koydan ayrılmakta acele etsede koyda en güzel saatler akşam vakitleri. Neden derseniz gündüzün geceye karıştığı anlarda koy daha bir dingin ve huzur dolu oluyor. Plaj sakin bir ortamda güzel bir akşam yemeği için ayrı bir kaçış noktası olabilir.

 Plaj sabahları ise ayrı bir güzellikte. Geçen bir günün ardından yeni bir günde deniz hem daha temiz hemde daha güzel. Sabah yüzmelerini seviyorsanız gönül rahatlığı ile tavşanlı plajı`na gidebilirsiniz.

 Tavşanlı plajı`na özel aracınızla ulaşım için yiğitler köyü içerisinden geçerek sahil yolunu takip etmeniz gerekiyor. Yiğitler köyü merkezinden sonra yaklaşık 2 km sonra yol üzerinde plaja giden tabelayı göreceksiniz. Sonra tavşanlı plajındasınız.

 Plajda hizmet veren hüseyin ustada et balık soğuk sıcak ne ararsanız var. Sıcak samimi hizmetleri ile ziyaretçilerini plajı sevdiriyor.Adaya geldiğinizde yapmadan görmeden geçme diyeceğimiz bir plajdır.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz