Tavsiyelerimiz

tavsiyelerimiz

 Avşa adası hakkında sizlere kolaylık olması açısından bir takım tavsiyelerde bulunacağız. Yapacağınız tatil`in kaliteli ve sorunsuz geçmesi için rehber olacak bu yazımızı dikkatle okuyunuz.

 Öncelikle konaklama mekanları hakkında rehber olalım. Avşa ağırlıklı olarak apart moteller üzerine konaklama sektörüne yatırım yapmıştır. Buna paralel pansiyonlar ve oteller sıra gelmektedir. Apartlar kalitesine ve hizmetine göre fiyat vermektedir. Genelde odaları 2 kişiliktir. Fiyatları 40 tl ila 70 tl arası olmaktadır.Odalar tek müstakil oda olup içerisinde mutfak ve ekipmanları,buzdolabı,tv,banyo,klima,gardolap,vs.vs gibi meteryaller yer almaktadır.

 Pansiyonlar ise iki türlüdür. Apart tarzı birde müşterek tarzı olanlar yer almaktadır. Apart tarzı olanlar motel kalitesine yakındır ve içerisinde her türlü ekipmanda yer almaktadır. Müştereklerde ise odalarında sadece yatak olup banyo ve mutfak ve eşyalar ortak kullanılmaktadır. Fiyatları ise müştereklerde 2 kişilik oda 30 tl, müstakillerde ise 40 tl ila 50 tl arasındadır.

 Oteller ise sayıca azdır toplam 6 otel adada hizmet vermektedir. Eğer tatilinizde yemek yapma vs gibi şeylerle zaman kaybetmemek ve tatilin tadını çıkarmak istiyorsanız otelleri tercih etmelisiniz. Ayrıca oteller bir çok aktivite ve ücretsiz sunduğu hizmetlerle, cazip tatil şartlarını sizlere sunuyorlar. Fiyatlar ise 150 tl -170 tl arası kişi başı değişmektedir.

Avşa`da Sorunsuz Bir Tatil İçin Tavsiyelerimiz

 Birde iskeleden inince karşınıza hanutçular çıkar. Onlara pek aldırmayın. Yönlendirmelerine izin vermeyin. Sitemizden yararlanmassanız, sahilden yürüyün ve beğendiğiniz yerlere siz kendiniz danışın. Tüm yerleşim ve tesisler zaten sahil boyunda. Boşuna komisyon parası vermeyin.

 Bunun dışında adada nerede kalmanız gerektiği konusunda sizlere rehber olalım. Avşa adasına iskeleden indiğinizde iskelenin sol ve sağ yanı olarak iki kısımdan oluştuğunu görürsünüz. İskelenin sol tarafının sahili daha uzun ve sağ tarafına nazaran daha sakindir. Bu kısmı daha çok kafa dinlemek isteyenler ve huzur arayanlar tercih ederler. Sağ kısım ise hareketin gece ve gündüz aktif olduğu kısım olup diğerine nazaran daha kısa bir plaja sahiptir. Ama genelde bu taraf tercih edilir.

 Ulaşım içinse hızlı bir yol seçerseniz deniz otobüsleri ile yenikapı ve bostancıdan hareket var. 3 saat süren yolculuk anlamadan geçiyor. Fiyat olarak diğerlerine nazaran daha yüksek olmasına rağmen bir an önce tatiline baslamak isteyenler tercih edebilirler. Avşa adası ulaşım için en ucuz yol sarayburnundan kalkan feribotlarla sağlanır. Fiyatlar daha ucuz yolculuk daha zevklidir. Yol 6 saat sürüyor. Avşa`ya aracınızla gelmek isterseniz silivriden kalkan feribotlar sizi 3 saatte avşa adasına getirebilir. Anadolu yakasından hareket balıkesir erdek ilçesinden sağlanıyor.

Peki avşa adasında ne yapılır. Güzel bir tatil için adayı boydan boya gezin. Bir çok koy, güzel manzara ve keyifli bir ortam sizlere sunuyor. Eğlence mekanlarına ve nargile kafelerine gidin. Günübirlik komşu adalara gidin.Dalmayı seviyorsanız dalın. Geceleri sahilde kendi eğlencenizi yaratın. Denize vuran yakamozlar eşliğinde mehtabın tadını çıkarın.